Przedstawiamy kolejne nowe spółdzielnie socjalne

Pisaliśmy o pisaniu biznesplanów, składanych wnioskach, o komisjach oceny, a także wynikach. Pora na poznanie samych zainteresowanych, czyli nowych, powstałych w ramach działalności WOES spółdzielniach socjalnych.

Przedstawiliśmy już Wam Sompoleńską Spółdzielnię Socjalną Nasza Przyszłość oraz Spółdzielnię Socjalną Czilii z Gniezna. Pora poznać kolejne nowe przedsiębiorstwa społeczne. 

 

Spółdzielnia Socjalna PSARVARD

Spółdzielnia promuje hasło : „pies dla człowieka – człowiek dla psa”, które bardzo dobrze oddaje misję jaka przyświeca temu przedsiębiorstwu.

Spółdzielnia oferuje pełen zakres szkoleń dla psów. Od szkoleń: ułożenie, posłuszeństwo, zabawa, praca aż do specjalistycznych szkoleń dla psów pracujących, asystujących, przewodników. Planowane przedsięwzięcie będzie realizowane w formie zajęć indywidualnych i grupowych. Będą to szkolenia i warsztaty z psami i ich właścicielami przy współpracy z instruktorami straży pożarnej, policji i związku kynologicznego, a także zajęcia edukacyjne prowadzone w szkołach. W ofercie spółdzielni jest również przygotowywanie psów asystujących dla osób niepełnosprawnych, w szczególności dla głuchoniemych, diabetyków, epileptyków, osób z ograniczeniem sprawności ruchowej przy współpracy z międzynarodowymi fundacjami działającymi w ww. zakresie (np. Assistant Dogs International). Więcej informacji na stronie i na fanpage

 

Efekt – Kleczew

Spółdzielnia Socjalna Efekt została zarejestrowana 16.06.2016 na terenie Kleczewa w powiecie konińskim. W ofercie przedsiębiorstwa usługi w zakresie profesjonalnego sprzątania domów i obiektów oraz pielęgnacji terenów zielonych (dbanie o czystość i estetykę zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków), a także świadczenie usług remontowo – budowlanych (wykonywanie drobnych prac remontowych). 

Spółdzielnię stworzyły dwa podmioty – dwie osoby prawne tj. Fundacja OD NOWA i Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej ETAP.

 

Bar mleczny – Na Winiarach

Spółdzielnia Socjalna Na Winiarach została założona przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Archidiecezję Gnieźnieńską. Główną działalnością tego nowopowstałego przedsiębiorstwa będzie prowadzenie baru mlecznego w Gnieźnie, jak wskazuje nazwa, lokal będzie znajdować się terenie dzielnicy Winiary.  Oprócz prowadzenia lokalu Spółdzielnia będzie oferować również usługi sprzątania oraz catering.  Spółdzielnia socjalna „Na Winiarach” ma przede wszystkim zapewniać zatrudnienie dla  samotnych matek, które tymczasowo mieszkają w  Domu Matki i Dziecka działającym na zasadach domu samotnej matki, a prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. 

Nowy punkt gastronomiczny powstanie również w gminie Dąbie.

 

Stołówka – Ale smacznie 

Miejscem, gdzie będzie działać Spółdzielnia Socjalna Ale Smacznie będzie lokal po zlikwidowanej kilka lat temu stołówce w Zespole Szkół w Dąbiu. Głównym odbiorcom usług przedsiębiorstwa będzie gmina dla której przedsiębiorstwo będzie świadczyła zlecenie  dożywiania dzieci w szkłach i przedszkolach. Gmina stawia na lokalność, bo zatrudnienie w spółdzielni zyskają właśnie mieszkańcy gminy Dąbie. Spółdzielnia socjalna da szansę powrotu na rynek pracy m. in. tym osobą, które utraciły zatrudnienie z chwilą likwidacji stołówek w szkołach. Spółdzielnia będzie świadczyć również usługi dla osób prywatnych, między innymi  oferując catering.

 

Małachowo- Szemborowice

Do grona nowych przedsiębiorstw dołączyły również dwie spółdzielnie socjalne z Małachowa-Szemborowic. Jedno przedsiębiorstwo poprowadzi przedszkole i dom dziennej opieki dla osób starszych  a drugie będzie oferować usługi opiekuńcze. Pierwsza z nich Spółdzielnia Socjalna Razem być już od września rozpocznie prowadzenie nowego przedszkola dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat oraz dom dziennej opieki dla osób starszych w Wymysłowie k/Trzemeszna. Z kolei druga Spółdzielnia Socjalna Pomocnik od zaraz będzie świadczyć usługi opiekuńcze nad dziećmi, osobami starszymi i osobami niepełnosprawnymi z dojazdem do klienta. Powstanie tych podmiotów zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Światowid, które od lat wspiera gminy Czerniejewo, Niechanowo, Orchowo, Trzemeszno, Witkowo. 

Zobacz: Bezpłatne spotkania doradcze ze specjalistami ds. ekonomii społecznej.

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content