Seans bez słów – dyskusja pełna gestów

Czwarty i ostatni w tym roku seans z serii „WOES zaprasza do kina” odbył się tuż przed świętami, 21 grudnia. Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność – brawa dla widowni.

A propos braw to czy pamiętacie jak je pokazać? Specjalistki, które w ten dzień gościliśmy w Koninie nie tylko pokazały nam kilka słów w języku migowym ale także zwróciły uwagę na to co warto zrobić aby sprawnie komunikować się z osobami głuchymi (oczywiście na pierwszym miejscu – jest nauka języka migowego – do czego serdecznie zachęcamy).

Opowiedziały o swoich doświadczeniach a także przybliżyły świat, który mimo, że głuchy wcale nie jest niemy (o czym warto pamiętać). Karina Akseńczuk* i Agnieszka Misiewicz* aktywnie działają w organizacjach dla osób głuchych oraz są tłumaczkami języka migowego. Spotkanie z nimi pozwoliło nam na jeszcze lepsze zrozumienie filmu. Sam film z kolei sprawdził się idealnie w okresie świątecznym, wspaniała i ciepła historia o marzeniach, rodzinie i pasji- to musiało się udać. 

Więcej informacji o filmie znajdziecie tutaj

 Jeszcze raz wszystkim dziękujemy i mamy nadzieję, że do zobaczenia na kolejnym seansie, już w nowym roku. Przed nami jeszcze wiele tematów do obejrzenia i omówienia. 

*Karina Akseńczuk jest dyrektorem Centrum Języka Migowego CODA, jednym z założycieli Klubu Sportowego Niesłyszących GS KONIN oraz prezesem Fundacji Głuchy Świat z Konina. Jest tłumaczką języka migowego. 

*Agnieszka Misiewicz – wolontariuszka Wielkopolskiej Jednostki Wojewódzkiej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, członkini Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego GEST. Na co dzień pracuje w teatrze, który stara się przybliżać osobom niesłyszącym i głuchoniewidomym: tłumacząc spektakle na język migowy, współtworząc spektakle i koncerty z udziałem Głuchych performerów czy przygotowując aktorów do wykonywania ról w języku migowym.

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content