Piękny, wzruszający i zabawny film o rodzinie – tak można napisać o setkach filmów. Jednak nasza propozycja to coś więcej…
Czteroosobowa rodzina Bélierow: rodzice Rodolhe i Gigi oraz dzieci Quentina oraz Pauli mieszka na wsi i prowadzi „typowy” styl życia. Hodują zwierzęta i wyrabiają sery. Jednak ta rodzina ma w sobie coś wyjątkowego – rozumie się bez słów – a przynajmniej stara się rozumieć.
Paula jako jedyna osoba w rodzinie jest osobą słyszącą. Jej rodzice i brat to osoby głuche. Paula posiada talent – pięknie śpiewa i to tak, że jej nauczyciel namawia ją do udziału w przesłuchaniu do Maîtrise de Radio France w Paryżu.
Tylko czy to będzie takie proste, zostawić rodzinę dla której dziewczyna jest łącznikiem ze światem? Dowiecie się tego razem z nami podczas ostatniego w tym roku bezpłatnego seansu filmu „Rozumiemy się bez słów” w kinie Oskard już 21 grudnia 2016.
Po filmie zapraszamy na spotkanie ze specjalistkami, które na co dzień współpracują z osobami głuchymi, głuchoniewidomymi.
Karina Akseńczuk jest dyrektorem Centrum Języka Migowego CODA, jednym z założycieli Klubu Sportowego Niesłyszących GS KONIN oraz prezesem Fundacji Głuchy Świat z Konina. Jest tłumaczką języka migowego.
Agnieszka Misiewicz – wolontariuszka Wielkopolskiej Jednostki Wojewódzkiej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, członkini Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego GEST. Na co dzień pracuje w teatrze, który stara się przybliżać osobom niesłyszącym i głuchoniewidomym: tłumacząc spektakle na język migowy, współtworząc spektakle i koncerty z udziałem Głuchych performerów czy przygotowując aktorów do wykonywania ról w języku migowym.
Serdecznie zapraszamy
„Francuzi nie raz już udowadniali, że potrafią opowiedzieć o każdym temacie, nawet jeśli trudnym bądź kontrowersyjnym, z finezją, humorem i niezwykłą lekkością.” (film.onet.pl)
„Wielki przebój francuskiego kina na miarę „Nietykalnych” i „Jeszcze dalej niż północ”. Niezwykle zabawna, wzruszająca i bezpretensjonalna opowieść o przyjaźni, miłości, wielkim talencie i byciu innym.” (kino.dlastudenta.pl)
„Córka głuchoniemych rodziców okazuje się mieć niebywały słuch i znakomity głos. Ironia losu? Najprawdziwsza.” (film.interia.pl)