Przedsiębiorczość się opłaca – WOES w kinie – relacja

27 września 2017 roku, godzina 9:00 (!), kino, pełna sala widzów – to brzmi jak film. Ale to prawda!  Pokaz filmu „Podróż na sto stóp”, dyskusja o przedsiębiorczości, spółdzielniach uczniowskich i spotkanie z praktykami biznesu – to przyciągnęło do kina Oskard w Koninie 400 osób – satysfakcja dla nas ogromna. Dziękujemy!

Film „Podróż na sto stóp” to opowieść o młodym kucharzu, który dzięki niezwykłemu zaangażowaniu swoich bliskich, przyjaciół podejmuje się wyzwania na ogromną skalę – otwiera lokal z orientalną kuchnią w mieście, które słynie z tradycyjnej i klasycznej francuskiej kuchni. Czy to jest proste? Początkowo nie, trudności związane z lokalem, brakiem klientów a nawet sceptycznym podejściem mieszkających w okolicy restauracji osób to tylko wierzchołek góry lodowej. Jednak zgrany zespół może pokonać te trudności, z jakim skutkiem, polecamy zobaczyć w tej produkcji. Najlepszą rekomendacją filmu jest to, że na sali kinowej zabrzmiały spontaniczne oklaski. Więcej informacji o filmie znajduje się tutaj. 

widownia, kino, sala kinowa, ludzie, woes, oskard, Konin

Po filmie zaprosiliśmy widownię na spotkanie z praktykami z Konińskiej Izby Gospodarczej, Spółdzielni Socjalnej Intermedia oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Rozmawialiśmy o przedsiębiorczości, początkach własnego biznesu, trudnościach na rynku pracy i o spółdzielczości. 

kino, sala kinowa, ludzie, woes, oskard, Konin

 

Spółdzielnie uczniowskie

Anna Dranikowska z Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych zaprezentowała ideę spółdzielni uczniowskich. Musimy przyznać, że właśnie ta propozycja okazała się największym „hitem” naszego pokazu filmowego. Otrzymaliśmy wiele pytań o szczegóły dotyczące zakładania takich podmiotów w szkołach, o dofinansowanie które oferuje takim inicjatywom WOES oraz o możliwościach współpracy z nami w zakresie promocji i upowszechniania takiego przedsięwzięcia. 

 

Postanowiliśmy kontynuować to działanie i już w październiku odbędzie się w Koninie spotkanie z przedstawicielami szkół dotyczące spółdzielni uczniowskich. Porozmawiamy o przepisach prawnych, środkach finansowych jakie można uzyskać na takie działania oraz o ofercie naszego Ośrodka na wspieranie szkół w podejmowaniu takich inicjatyw. Więcej szczegółów zdradzimy już wkrótce. Ale już dzisiaj serdecznie zapraszamy do kontaktu w tej sprawie z Emilią Wasielewską, specjalistką ds. promocji  (emilia.wasielewska@spoldzielnie.org , tel. 884 024 384). 

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za udział w naszym kinowym wydarzeniu.

Kolejny seans planujemy na listopad 2017 roku – do zobaczenia w kinie! 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content