WOES zaprasza do kina – 27 września w Koninie

Już 27 września 2017 roku w Koninie w kinie Oskard o godzinie 9:00 odbędzie się bezpłatny pokaz filmu „Podróż na sto stóp”. Młody człowiek, pierwsze kroki w biznesie i ochota na sukces – tak, to opowieść o przedsiębiorczości, która okraszona kulinarnymi smakołykami tworzy idealną kompozycję.

 

27 września 2017 godz. 9:00
Konin, kino Oskard (Al. 1-Maja 7a)

 

Podróż na sto stóp to komedia z 2014 roku, która jest ekranizacją bestsellerowej książki o tym samym tytule autorstwa Richarda C. Morais. Odtwarzająca główną rolę kobiecą Helen Mirren była za ten film nominowana do Złotego Globa. Reżyserem filmu jest Lasse Hallström znany z realizacji takich klasyków kina jak Co gryzie Gilberta Grape’a, Połów szczęścia w Jemenie, CasanovaCzekolada czy Wciąż ją kocham

Film opowiada historię młodego hindusa Hassana, który wraz z rodziną przeprowadza się do francuskiej miejscowości. Zmuszeni do opuszczenia swojego wcześniejszego domu, muszą zacząć od nowa. Postanawiają w nowym miejscu zrobić to co potrafią najlepiej, gotować.

Otwierają małą restaurację, w której serwują swoją tradycyjną, orientalną kuchnię. Jednak w okolicy w której zaczynają działać funkcjonuje już lokal gastronomiczny i to bardzo wyrafinowany. Restaurację z gwiazdką Michelin prowadzi dystyngowana Madame Mallory i jak wskazuje tytuł filmu jest ona oddalona tylko o 100 kroków od lokalu Hassana!

www.cineman.pl

Czy młody człowiek pełen pasji, odważny i ambitny jest w stanie konkurować z renomą miejsca z wieloletnim doświadczeniem? Przekonamy się o tym już 27 września, ale jak wiadomo, pierwsze kroki mimo, że najtrudniejsze, trzeba podjąć jeśli chcemy coś osiągnąć.

Ta kulinarna, orientalna przygoda to tło dla pełnych wyzwań działań w biznesie. O tym jak wiele przeciwności i trudności trzeba pokonać oraz jaką możemy otrzymać za naszą wytrwałość nagrodę porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi.

 

Spotkanie z praktykami

 

Prelegentami na wydarzeniu będą przedstawiciele Spółdzielni Socjalnej Inter Media i Konińskiej Izby Gospodarczej.

Intermedia to młode, dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo społeczne. Powstało z pasji 5  osób, które postanowiły połączyć swoje umiejętności i talenty i razem stworzyć Spółdzielnię Socjalną działającą w sektorze kreatywnym. Jest wydawcą telewizji internetowej – TTR. Spółdzielnia zajmuje się również usługami promocyjnymi i marketingowymi na rzecz osób fizycznych, firm i instytucji.

Konińska Izba Gospodarcza to organizacja działająca na rzecz konińskich przedsiębiorców od 1990 roku. Konińska Izba Gospodarcza jest instytucją pozarządową, zrzeszającą podmioty gospodarcze oraz gminy miejskie i wiejskie. Działa również na rzecz wspierania przedsiębiorczości wśród osób młodych. Jest organizatorem m.in. kilku edycji projektu : „Akademia Młodej Przedsiębiorczości” skierowanej dla studentów.

 

 „Autor pozwala nam spojrzeć na proces kształcenia kucharza, który co pewnie was nie dziwi nie zaczyna się od dodawania aromatycznych ingrediencji do sosów a od mycia podłogi. Bo mistrz musi znać każdy odcinek funkcjonowania restauracji. Nie od razu komponuje się mistrzowskie dania. Kuchnia to warsztat, laboratorium, przedsiębiorstwo i szkoła w jednym.” blurppp.com

„Powieść Richarda Maraisa stała się międzynarodowym bestsellerem i doczekała się publikacji w 28 krajach. Producentka filmowa Juliet Blake przeczytała ją jeszcze przed amerykańską publikacją. „Bardzo spodobał mi się pomysł przeciwstawienia sobie klasycznej francuskiej restauracji oraz kolorowej, tętniącej kulinarną energią rodzinnej indyjskiej knajpki. W jednej gra się Mozarta, w drugiej głośną muzykę z kina bollywoodzkiego, co w efekcie prowadzi do iście epickiego starcia dwóch różnych światów”  booklips.pl

„Na pierwszy rzut okaz wydawać się może, że obraz Hallströma opowiada głównie o pasji do gotowania. Tymczasem jest to także opowieść o zderzeniu dwóch kultur i tolerancji, o ciężkiej pracy i przeciwnościach, o talencie i marzeniach.” filmweb.pl 

 

Serdecznie zapraszamy! 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content