Działania edukacyjne WOES 2018-2023

Podsumowując działania naszego Ośrodka koniecznie musimy wspomnieć o ważnej części naszej działalności, a mianowicie o edukacji. Nauka o przedsiębiorczości społecznej, praca z dziećmi i młodzieżą, organizacja wydarzeń edukacyjnych i prowadzenie warsztatów – działań było naprawdę dużo, zapraszamy na podsumowanie.

 

Ekonomia społeczna zaczyna się w szkole – zdecydowanie TAK!

Już od kilku lat oprócz działań na rzecz osób dorosłych, podejmujemy szereg aktywności dla dzieci i młodzieży. Prowadzimy warsztaty w szkołach (zobacz: tutaj) wdrażając wypracowany przez nas program edukacyjny Współpraca zamiast rywalizacji (zobacz https://przedsiebiorczosc-spoleczna.pl/).

 

Rozwiązanie wdrażamy kompleksowo.

Pracujemy z nauczycielami, edukatorami, dyrektorami szkół, przedstawicielami organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją i spółdzielniami uczniowskimi. Zależy nam na tym, by edukacja o przedsiębiorczości społecznej docierała do jak najszerszej grupy osób, która edukują dzieci i młodzież.  

Działania edukacyjne WOES wdrażamy również poprzez organizację warsztatów i szkoleń. Podczas nich korzystamy z materiałów opracowanych w Programie :

 

 

Zapraszamy do kina

W ramach działań edukacyjnych zapraszamy również do kina na bezpłatne pokazy filmowe. Filmy jakie można zobaczyć w ramach tych wydarzeń przedstawiają ważne tematy społeczne, na podstawie których prowadzimy po seansie rozmowy z zaproszonymi gośćmi. 

Jako prelegentów zapraszamy przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej, w tym spółdzielni socjalnych. Gośćmi i gościniami poprzednich edycji byli też m.in. przedstawiciele Konińskiej Spółdzielni Socjalnej Spektrum, Fundacji Inspekt czy Stowarzyszenia M-Lab.  

Oglądaliśmy takie filmy jak np. 

 

Gry edukacyjne i materiały

Na potrzeby realizacji działań edukacyjnych stworzyliśmy szereg materiałów i narzędzi, które są dostępne online – zachęcamy do korzystania.

Gra karciana: Dziwne historie 

Gra miejska: Spółdzielczy Poznań 

Przewodnik filmowy 

Współpraca: zakładamy przedsiębiorstwo społeczne 

Przegląd gier o tematyce społecznej 

Przegląd filmów z zakresu przedsiębiorczości społecznej 

Społecznicy na start – podręcznik wdrażania przedsiębiorczości społecznej dla szkół podstawowych 

Spółdzielczość zaczyna się w szkole 

Publikacja: Model wzmacniania kompetencji z obszaru przedsiębiorczości i przedsiębiorczości społecznej.

 

O naszych działaniach edukacyjnych można przeczytać również w Przeglądzie konińskim: artykuł PK. 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content