Do poczytania: ekonomia społeczna – o tym się mówi!

W ostatnim tygodniu ukazały się przynajmniej dwie bardzo ciekawe publikacje dotyczące ekonomii społecznej. Warto do nich sięgnąć w wolnej chwili. Ekonomia społeczna – o tym się mówi! 

 

Zrób sobie spółdzielnię – rozmowa z Cezarym Miżejewskim

 

W czwartkowym Dużym Formacie – dodatku do Gazety Wyborczej do przeczytania bardzo ciekawy wywiad z prezesem Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych, Cezarym Miżejewskim. Prezes OZRSS opowiada o tym, co w spółdzielczości działa, co należy usprawnić, odpowiada też na pytanie, co właściwie daje nam ekonomia społeczna. Mocno podkreśla też rolę edukacji w upowszechnianiu dobrych wzorców ekonomii społecznej. Wnikliwi odnajdą też kilka dobrze nam znanych spółdzielni socjalnych. Niby wszystko to wiemy, a jednak ciągle warto dowiadywać się na nowo.

Zobacz: Zrób sobie spółdzielnię. Rozmowa z Cezarym Miżejewskim

 

Wspólny sukces, czyli o udanej współpracy

 

Wiemy też nie od dziś również to, że współpraca drugiego i trzeciego sektora jest możliwa, trudniej jest znaleźć odpowiedź na pytanie, co zrobić, satysfakcjonowała ona obie strony. Pokusiła się o to stała współpracowniczka naszego Stowarzyszenia, Małgorzata J. Palma. Jej artykuł „Wspólny sukces, czyli sekret udanej współpracy sektora prywatnego i spółdzielczego” opublikowany w Informatorze SGB, ma dwóch bohaterów. Pierwszym jest Spółdzielnia Socjalna Wspólny Sukces z Wągrowca. Drugim – lokalna firma El – Cab specjalizująca się w wytwarzaniu wiązek kablowych, tablic sterowania elektronicznego i innych komponentów przemysłu motoryzacyjnego. Oba przedsiębiorstwa współpracującą ze sobą od chwili powstania spółdzielni, tj. od 2012 roku. Dodatkową wymiar tej współpracy nadaje fakt, że spółdzielnia zatrudnia osoby z niepełnosprawnością intelektualną i to właśnie te osoby są bezpośrednio zaangażowane we współpracę z firmą. Dlaczego firma, która na co dzień współpracuje m.in. z Solarisem odważyła się na taką współpracę? Gdzie tkwi sekret wspólnego sukcesu? Zapraszamy do lektury!  

Zobacz: Wspólny sukces, czyli sekret udanej współpracy sektora prywatnego i spółdzielczego

 

 

Ekonomia społeczna: pracownice ze Spółdzielni Socjalnej Wspólny Sukces w trakcie realizacji zlecenia dla firmy El-Cab.

Ekonomia społeczna: pracownice ze Spółdzielni Socjalnej Wspólny Sukces w trakcie realizacji zlecenia dla firmy El-Cab.

 

Spółdzielnia Socjalna Wspólny Sukces z Wągrowca powstała w 2012 roku w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych projektu Innowacyjny Model Aktywizacji Zawodowej uczestników WTZ. Więcej na temat tego projektu możesz dowiedzieć się tutaj.

 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content