WOES zaprasza do kina – relacja

Już za nami wydarzenie w konińskim kinie Oskard. Jak było?

Dopisała nam pogoda, klimat, okoliczności ale i frekwencja – za którą dziękujemy.  

Młodzież, osoby dorosłe, uczestnicy WTZ, przedstawiciele organizacji pozarządowych, osoby działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami, wszyscy znaleźli czas by spędzić z nami miłe południe. 

O godzinie 11 rozpoczęliśmy seans filmu „Ja też!” . Hiszpański film reżyserii Antonio Naharro oraz Álvaro Pastor to dramat, któremu nie brakuje scen pełnych radości, wręcz komediowych. Jednak ten przyjemny film „przekazuje” ważny problem społeczny. Mianowicie o tolerancję w stosunku do osób z niepełnosprawnością intelektualną. W filmie główny bohater (w tej roli Pablo Pineda) to osoba z zespołem Downa, która rozpoczyna nową pracę i zakochuje się w swojej koleżance. Historia (jak już wiedzą wszyscy, którzy film widzieli) jest bardzo interesująca i pouczająca. Z samej fabuły filmu nic więcej nie zdradzimy ale wszystkim, którzy nie widzieli gorąco polecamy.

DSCN5228

Po wspomnianym seansie zaprosiliśmy wszystkich uczestników na dyskusję, która była możliwa dzięki wspaniałym gościom. Agnieszka Frankowska, prezeska Dobrej Spółdzielni Socjalnej z Poznania oraz Marcin Halicki, redaktor naczelny Magazynu WóTeZet odpowiadali na każde pytanie jakie stawiała przed nimi prowadząca Anna Dranikowska.

Po rozmowie, również osoby na Sali miały okazję do zaangażowania. Cieszymy się, że tą okazję wykorzystano i nasze spotkanie zostało wzbogacone o opinie lokalnego środowiska.

DSCN5236

Ważnym elementem tego dnia był również konkurs, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy biorący udział, dzielili się z nami swoim zdaniem i przemyśleniami dotyczącymi filmu. Wiele szczerych, przemyślanych ale często zaskakujących odpowiedzi konkursowych nie ułatwiło komisji konkursowej wyboru wygranych. Jednak już w poniedziałek poznamy listę zwycięzców, która zostanie opublikowana na naszej stronie oraz naszym fanpage na FB.

Specjalne podziękowania za pomoc przy organizacji wydarzenia dla konińskiego Kina Oskard, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Spółdzielni Socjalnej Kraśnica.

dni_otwarte-480x328

Wydarzenie było częścią Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich w kinie Oskard. Komisja konkursowa wybrała najciekawsze odpowiedzi.

Poniżej lista zwycięzców.

Weronika Krakowska (podwójne zaproszenie do kina Oskard)
Ewa Zielińska (voucher na pizzę- duży)
Jacek Jankowski (voucher na pizzę- duży)
Anna Wyrobek (voucher na pizzę- mały)
Patrycja Płochowska (voucher na pizzę- mały)
Dominika Borkowska(voucher na pizzę- mały)
Olga Marilo (koszulka)
Oliwia Biernad (koszulka)
Jolanta Grzejszczak (koszulka)
Justyna Pokora (koszulka)

Gratulujemy! 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content