WOES w kinie – relacja z Konina

Kolejna edycja WOES w kinie za nami! 17 maja zawitaliśmy do Konina do Kina Oskard, gdzie wyświetliliśmy film „Binti”.

 

Plakat film "Binti". Przedstawia główną bohaterkę trzymającą telefon w ręcę.

Plakat film „Binti”. Przedstawia główną bohaterkę trzymającą telefon w ręcę.

 

„Binti” to opowieść o spotkaniu urodzonej w Europie córki ukrywającego się imigranta z Kongo i belgijskiego nastolatka z dobrej dzielnicy.  Binti, rezolutna 12-latka, jest pewną siebie vlogerką, niepogodzoną z życiem w ukryciu, na jakie skazuje ją niepewny status prawny w kraju urodzenia. Nieśmiały, stroniący od mediów społecznościowych Elias wydaje się być jej przeciwieństwem, jednak i on zmaga się z rzeczywistością, jaką jest dla niego życie w rozbitej rodzinie. Gdy w pewnym momencie ich losy splatają się ze sobą, dla obydwojga rozpoczyna się wyjście poza granice znanego świata.  Poruszający film o przyjaźni i zdolności dostrzegania ważnych wartości. 

 

Zdjęcie: Trwa dyskusja w sali kinowej z publicznością, a na scenie organizator i zaproszeni goście.

Zdjęcie: Trwa dyskusja w sali kinowej z publicznością, a na scenie organizator i zaproszeni goście.

 

Do dyskusji zaprosiliśmy prezeskę M-Lab Agnieszkę Gołębiowską i  przedstawicieli Młodzi Ambasadorzy Klimatu – Julkę i Jakuba. Rozmawialiśmy o wrażliwości społecznej, empatii, ekologii i… okapi!

 

Film „Binti” wzbudził wiele emocji i dostarczył mnóstwo odkrywczych wniosków wśród widzów, co nas bardzo cieszy! Frekwencja dopisała!  Na seans przybili uczestnicy Fundacji Mielnica oraz WTZ TPD a także uczniowie konińskich szkół – SP nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, I LO oraz ZST. Była to bardzo pouczająca i ciekawa dyskusja oraz szczere odpowiedzi naszych gości sprawiły, że ten seans stał bardzo wartościowym spotkaniem. Za co bardzo wszystkich zaproszonym gościom i uczestnikom dziękujemy!

 

 
 
 
Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content