WOES 2018-2023: Golińska Spółdzielnia Socjalna Aktywni Razem

Ciąg dalszy podsumowań ostatnich 5 lat działań Wielkopolskiego Ośrodka Ekonomii Społecznej i przedstawienie kolejnej spółdzielni socjalnej. Czy wiecie, że w Golinie istnieje spółdzielnia, która zajmuje się pielęgnacją zieleni, pracami porządkowymi i budowlano-remontowymi w gminie? Tworzy miejsca pracy, które zachęcają ludzi do najlepszego wykorzystania swojego potencjału. Przed Wami Golińska Spółdzielnia Socjalna Aktywni Razem.

 

 

Piotr Roszak, prezes Golińskiej Spółdzielni Socjalna Aktywni Razem

Golińska Spółdzielnia Socjalna Aktywni Razem jest przedsiębiorstwem społecznym powstałym z inicjatywy Gminy Golina i Stowarzyszenia Razem dla Goliny. Nasza działalność koncentruje się na aktywizacji m.in. osób bezrobotnych poprzez włączenie ich do życia zawodowego. Posiadamy wysokiej jakości specjalistyczny sprzęt do wykonywania oferowanych usług. 

Dzięki wsparciu dotacyjnym z projektu WOES zakupiliśmy auto ciężarowe, sprzęt i maszyny, które umożliwiały realizację usług. Dodatkowo wsparcie pomostowe odciążyło nas w ponoszeniu znacznej części kosztów związanych z zatrudnieniem 6 pracowników.

Jako młode przedsiębiorstwo potrzebowaliśmy oprócz wsparcia finansowego, wsparcia prawnego i merytorycznego. Rozpoczęło się ono kilka miesięcy przed tym zanim Spółdzielnia prawnie rozpoczęła swoją działalność. Uczestniczyliśmy w szkoleniach i indywidualnych konsultacjach, których owocem był opracowany biznesplan. Kiedy był już gotowy i uzyskał dobre oceny komisji oceniającej, krok po kroku poprowadzono nas do zorganizowania zebrania założycielskiego, przygotowania niezbędnych dokumentów w celu rejestracji Spółdzielni w KRS. W ciągu 6 miesięcy korzystaliśmy z darmowego pakietu, który obejmował usługi rachunkowo-księgowe, prawne, doradcze i promocyjne.

Wsparcie doradców potrzebne było nam przy comiesięcznym rozliczaniu dotacji i wsparcia pomostowego. Ważna była terminowa realizacja założeń określanych w biznesplanie, wydatkowanie środków zgodnie z przeznaczeniem itp. Przebrnęliśmy przez to wspólnie z sukcesem.

Dzięki wsparciu doradców możliwa była również realizacja działań promocyjnych. Opracowano dla nas m.in. roll-up, ulotki, wizytówki i inne gadżety. Niezwykle ważną inicjatywą była możliwość uczestniczenia naszych pracowników w bezpłatnych warsztatach integracyjno-rozwojowych, które pozwolił otworzyć się im na siebie i innych, poznać swój potencjał, pobudzić do działania i pozytywnego myślenia. 

 

Spółdzielnia to podmiot dający szansę na rozwiązanie wielu problemów, ale jest to ważny podmiot wymagający posiadania pomysłu na działanie, a przede wszystkim wymagający wzajemnego zaufania. Dlaczego warto? Bo nie tylko produkujemy dobro czy usługę, ale są one na tyle dobre, że znajdują się chętne osoby, które chcą je nabyć. Bo dostajemy za to wynagrodzenie. Bo jesteśmy tak samo ważni jak każdy inny przedsiębiorca. Bo mamy przyjaciół i szanują nas w gminie i mieście. Bo znaleźliśmy swoje miejsce w życiu. Bo odzyskaliśmy wiarę w siebie i czujemy się potrzebni,

 

 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content