Wielkopolskie Forum Ekonomii Społecznej i VIII Forum Spółdzielni Socjalnych

Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Ogólnopolskim Forum Spółdzielni Socjalnych i w Wielkopolskim Forum Ekonomii Społecznej. 

Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań jest: „10 lat spółdzielczości socjalnej w Polsce – od idei do działania”.

Fora stanowią jedno wydarzenie, które odbędzie się w dniach od 12 do 14 października 2016 roku w Gnieźnie w Hotelu Ibis Styles Gniezno Stare Miasto.

 

VIII OFSS

 

W pierwszy dzień, w ramach VIII Ogólnopolskiego Forum Spółdzielni Socjalnych przygotowaliśmy dla Was debatę z udziałem przedstawicieli Kooperatyw Spożywców, Spółdzielni Pracy oraz Spółdzielni Socjalnych, podczas której odpowiemy na pytanie:  Po co komu spółdzielnie? 
Zastanowimy się również nad rolą innowacji w rozwoju przedsiębiorstw społecznych oraz przedstawimy możliwości uzyskania dofinansowania na działalność innowacyjną w PES. Podczas debaty z udziałem przedstawicieli Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz spółdzielni socjalnych dokonamy oceny roli Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej w rozwoju ekonomii społecznej.  
W ramach OFSS zapraszamy na wystąpienie Krzysztofa Michałkiewicza, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej:  Ekonomia społeczna a polityka rządu polskiego. O zmianach w Ustawie o spółdzielniach socjalnych .
Na zakończenie wydarzeń OFSS odbędzie się uroczyste wręczenie nagród Przyjaciela Spółdzielczości Socjalnej. 
 
 

Wielkopolskie Forum Ekonomii Społecznej

 
W ramach Wielkopolskiego Forum Ekonomii Społecznej zapraszamy na  wystąpienie prezesa SNRSS: „Społecznie odpowiedzialne samorządy. O zmianach w ustawie Prawo zamówień publicznych i praktycznych konsekwencjach tych zmian dla przedsiębiorstw społecznych. 
Przygotowaliśmy również wystąpienie specjalisty w zakresie finansów: Zwrotne instrumenty finansowe w nowym okresie programowania. Zapraszamy również do udziału w warsztatach tematycznych w zakresie działalności pożytku publicznego ze szczególnym uwzględnieniem działalności odpłatnej.
 
13 października, podczas drugiego dnia zaprosimy Was na spotkanie z ekonomią społeczną w Gnieźnie.  W planie między innymi: wizyta w Archikatedrze Gnieźnieńskiej, spotkanie z księdzem Krzysztofem Stawskim i rozmowa na temat Spółdzielni Socjalnej Na Winiarach – jednym z założycieli Spółdzielni jest Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Następnie spacer do Spółdzielni Socjalnej Czilii prowadzącej kawiarnię na terenie Wojewódzkiego Szpitala dla Osób Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka”. 
 
Przez cały czas trwania Forum czynne będą punkty informacyjne, w zakresie porad prawnych, możliwych źródeł finansowania i najnowszej oferty Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.
 
 

Zgłoszenia dotyczące udziału w VIII OFSS zbierane są poprzez formularz on-line dostępny na stronie OZRSS do dnia 07 października 2016 r.

 
 
Informacje dotyczące dojazdu do Hotelu gdzie odbywa się Forum można znaleźć tutaj.
 
Koszty zakwaterowania i wyżywienia (kuchnia tradycyjna, wegetariańska, wegańska) pokrywają organizatorzy.

Udział w Wielkopolskim Forum Ekonomii Społecznej jest nieodpłatny.

Osoby do kontaktu: Agnieszka Deja – a.deja@ozrss.pl oraz Martyna Prochowska: martyna@spoldzielnie.org , tel. 61 887 11 66.

 

Serdecznie zapraszamy! 

 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content