Fundusze Europejskie Program Regionalny
Fundusze Europejskie Program Regionalny
Samorząd Wojewodztwa Wielkopolskiego
Samorząd Wojewodztwa Wielkopolskiego
Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
Unia Europejska Europejski Fundusz Spoleczny

Strona internetowa dostosowana dla wszystkich

Strony internetowe powinny być przystosowane do potrzeb wszystkich osób. Ważne jest dbanie o to, aby każdy użytkownik mógł z łatwością się po niej poruszać oraz żeby nie powodowała ograniczeń.   To wiemy, ale czy stosujemy?   O tym jakie my zastosowaliśmy udogodnienia na naszej stronie odpowiadamy poniżej. 

Czytelna

Nasza strona internetowa woes.pl jest łatwa w użytkowaniu dzięki intuicyjnej nawigacji. Za pośrednictwem kilku kliknięć można dotrzeć do wszystkich treści. Strona została podzielona na działy, które pomagają w odnalezieniu informacji.

Grafika

Na naszej stronie znajdują się liczne piktogramy, które pomagają w poruszaniu się po stronie. Przyciągają uwagę do ważnych elementów. Również zdjęcia jakie znajdują się na stronie zostały uzupełnione o opisy alternatywne <alt> szczególnie przydatne osobom słabowidzącym i niewidzącym. Taki opis pozwala na to aby te osoby mogły dowiedzieć się co znajduje się na zdjęciu.

Kontrast

Strona posiada oprócz oryginalnej jeszcze trzy wersje kolorystyczne, różniące się kontrastem. W możliwych do wyboru jest kontrast czarno-biały, żółto-czarny i czarno-żółty.

Responsywna

Strona jest dostosowana do odczytywania na urządzeniach mobilnych. Ułatwienie bardzo przydatne, dające możliwość dostępu do informacji zawartych na stronie na telefonach komórkowych i tabletach.

Wyszukiwarka

Za pośrednictwem wyszukiwarki dostępnej na stronie możemy wyszukać szukane przez nas zagadnienie.

multimedia, drzewo

Powiększanie strony

Ważne jest również to, że strona przy powiększaniu dostosowuje się do okna przeglądarki a treści zostają ułożone w sposób ułatwiający czytanie. Jak powiększyć? Trzymając przycisk CTRL wciskamy + tyle razy aby dostosować stronę do swoich potrzeb.

Czytanie strony

Aby ułatwić użytkowanie strony warto zaznaczyć, że przy przeglądaniu stron możemy korzystać z darmowych wtyczek, które przetwarzają pismo na mowę. Np. na przeglądarkę chrome dostępny jest np. SpeakIt

Takie wtyczki są bardzo pomocne dla osób słabowidzących a także dzięki możliwości wyboru spośród wielu języków dla osób nieznających języka w jakim są treści na stronie się znajdujące. 

Warto dbać o swoją stronę, aby była dostępna dla wszystkich. Serdecznie polecamy nasze rozwiązania! 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. 3 Maja 26 | 62-500 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content