Fundusze Europejskie Program Regionalny
Fundusze Europejskie Program Regionalny
Samorząd Wojewodztwa Wielkopolskiego
Samorząd Wojewodztwa Wielkopolskiego
Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
Unia Europejska Europejski Fundusz Spoleczny

Spółdzielczy Poznań!

Poznań nie bez powodu nazywany jest polską stolicą przedsiębiorczości, także społecznej. Zapraszamy do udziału w queście (grze miejskiej) Spółdzielczy Poznań, podczas którego z niewielką pomocą albo zupełnie samodzielnie rozszyfrujecie najciekawsze zagadki spółdzielczego Poznania!

 

Czym jest questing?

Questing to rodzaj gry, która polega na odkrywaniu dziedzictwa danego miejsca i tworzenia nieoznakowanych szlaków, którymi można samodzielnie wędrować kierując się informacjami zawartymi we wskazówkach. W wielu swoich elementach quest przypomina podchody oraz gry miejskie i jest popularnym sposobem zwiedzania.  W samym tylko Poznaniu można wybierać  z kilkunastu różnych propozycji (zobaczcie te przygotowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, jak np. Królewski Poznań). 

 

Dlaczego spółdzielczy Poznań?

Poznań od lat uznawany jest za nieformalną stolicę przedsiębiorczości i przedsiębiorczości społecznej, a spółdzielczość ma tutaj ponad 100-letnią tradycję. Chcemy pokazać, jak przez całe lata wielu ludzi robiło różne rzeczy razem w oparciu wartości spółdzielcze, co z tego wynikło i co z tego wynika każdego dnia.

Quest Spółdzielczy Poznań

 

Informacje organizacyjne

Spotykamy się 11 maja br., w piątek, o godzinie 16.00 przy pomniku Adama Mickiewicza (Plac Adama Mickiewicza) w Poznaniu. Tam otrzymacie wszystkie niezbędne instrukcje oraz kartę do gry. Długość gry to ok. 1,5 godziny, ale tak naprawdę każdy z może o tym zdecydować samodzielnie. Do zobaczenia!

 

Gra wpisuje się w obchody Dni Otwartych Funduszy Unii Europejskiej organizowanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Osoba do kontaktu: Anna Dranikowska, tel. 503 742 305

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. 3 Maja 26 | 62-500 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content