Fundusze Europejskie Program Regionalny
Fundusze Europejskie Program Regionalny
Samorząd Wojewodztwa Wielkopolskiego
Samorząd Wojewodztwa Wielkopolskiego
Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
Unia Europejska Europejski Fundusz Spoleczny

Nakręcamy się na Ekonomię społeczną czyli WOES zaprasza do kina

7 marca 2017 roku razem z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej z Poznania zapraszamy do udziału w wydarzeniu w ramach obchodów Konin Miasto Kobiet. Pokaz filmu jaki na tą okoliczność przygotowaliśmy odbędzie się w kinie Oskard w Koninie o godzinie 9:30.

źródło: filmweb.pl

Dziewczynka w trampkach to historia 10-letniej Wadjdy, która pragnie zrealizować swoje marzenie. Rower, który w naszej kulturze nie jest przedmiotem luksusowym, dla dziewczynki z Arabii Saudyjskiej jest czymś wyjątkowym. W jej kraju kobietom nie wolno prowadzić żadnego pojazdu. Jednak bohaterka postanawia walczyć o swoje marzenia i …

Zobaczymy już w marcu.

 

 

Dyskusja! 

 

Po filmie dyskusja o sytuacji kobiet w odmiennych nam kulturowo krajach Bliskiego Wschodu.

Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy Miłosławę Stępień. Aktywistkę, kulturoznawczynię, afrykanistkę i anglistkę, która naukowo zajmuje się m.in. kinematografią afrykańską. Wiceprezeska Fundacji Pełnym Głosem z Konina, organizacji działającej dla i na rzecz polityki równościowej.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

„Opisując ultrakonserwatywny, niesprawiedliwy świat, reżyserka nie zapomina o dystansie, a nawet humorze. Dzięki temu jej film robi wrażenie również na widzach z Europy, czego wyrazem są liczne nagrody, w tym m.in. ta zdobyta na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji.”

polityka.pl

 

„Wcielająca się w Wadjdę Waad Mohammed sprawia na przykład wrażenie, jakby nieustannie bawił ją sam fakt bycia przed kamerą i odgrywania kolejnych zachowań, scen. Na szczęście jest to jak najbardziej w zgodzie z niepokornym, psotnym duchem jej postaci.”

filmweb.pl 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. 3 Maja 26 | 62-500 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content