Bezpłatny pokaz filmu w Słupcy – zapraszamy!

Panie trenerze! Na boisko! Gramy! 

Znamy to, bo przecież w naszym kraju piłka nożna to sport narodowy. Film o powstawaniu drużyny piłkarskiej, szkoleniu piłkarzy i przygotowaniach do mistrzostw świata to więc prawdziwa gratka. Jeśli jednak myślimy o tym konkretnym filmie, to fabuła wspomniana wyżej, ma także dodatkowy i to bardzo ważny aspekt. Ta drużyna jest naprawdę niezwykła…

 

Drużyna

 

Jedyną osobą z drużyny, która wcześniej miała do czynienia z profesjonalnym sportem jest jej trener Jacek Mróz, w tej roli Marcin Dorociński, który był dobrze zapowiadającym się sportowcem, ale wszystko pogrążyła kontuzja. Reszta drużyny to m.in.  „Indor” − były marynarz i więzień, Mitro − niedoszły radziecki kosmonauta z klaustrofobią, „Minister” były finansista głoszący teorie spiskowe, były ksiądz alkoholik, „Wariat”„Górnik”. To gdzie się spotkali to Dworzec Centralny, który ze względu na ich bezdomność jest miejscem gdzie żyją. Jednak to co ich połączyło to znacznie więcej, to dążenie do walki o swoją godność, to chęć osiągnięcia sukcesu i udowodnienia sobie, że potrafią. Dodamy tylko, że film jest inspirowany prawdziwą historią.

 

filmweb.pl

filmweb.pl

O tym, czy wytrwali możecie dowiedzieć się już w najbliższy piątek na pokazie filmu w Słupcy w Kinie Sokolnia, przy ulicy Traugutta 5. Bezpłatny pokaz filmu zaczynamy o godzinie 10:00.

 

Dyskusja

 

Po seansie zapraszamy na spotkanie z osobami, które o problemach i sukcesach osób bezdomnych w Polsce wiedzą bardzo dużo, bo od lat wspierają osoby w takiej sytuacji.

Paweł Maserak to  lider Spółdzielni Socjalnej Maseratii, która zajmuje się świadczeniem usług transportowych, budowlanych a zatrudnienie w niej znalazły osoby w trudnej sytuacji życiowej. Jest również prezesem jednej z najdłużej działających w Polsce poznańskiej Spółdzielni Socjalnej Karinus, której zawsze głównym priorytetem było wsparcie osób bezdomnych, również poprzez zatrudnienie.

Drugim prelegentem jest Zbigniew Kalinowski, Pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Koninie, który aktywnie działa na rzecz wsparcia osób bezdomnych. Obecnie jest zaangażowany w prace nad stworzeniem w Koninie przedsiębiorstwa społecznego, które zapewni osobom bezdomnym pracę.  

 

Wydarzenie jest bezpłatne!

Serdecznie zapraszamy 

 

Więcej informacji udziela nasza specjalistka Emilia Wasielewska
emilia.wasielewska@spoldzielnie.org
tel. 884 024 384

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content