Akcja ANIMACJA, cały czas trwa!

Pandemia utrudniła realizację wielu działań, również naszych. Jednak nie, nie powstrzymała nas. Animacja, inkubacja, promocja, innowacje, doradztwo  – wszystkie nasze działy, w lekko zmienionej formie, cały czas prężnie działają.

Przykładem takich działań jest animacja środowisk lokalnych, w ramach której intensywnie pracujemy z lokalnymi społecznościami, samorządami i organizacjami oraz przedsiębiorstwami społecznymi.

Spotykamy się z przedstawicielami JST i NGO we wszystkich powiatach naszego subregionu (powiaty koniński, kolski, turecki, słupecki, gnieźnieński oraz wrzesiński)

Organizujemy spotkania online, dzwonimy, mailujemy ale też (oczywiście zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego) spotykamy się „na żywo”. Wszystko uzależniamy od potrzeb jaką nam sygnalizujecie.

Ważne tematy

Tematów jakie poruszamy w rozmowach z lokalnymi społecznościami i organizacjami jest bardzo dużo, część z nich, naturalnie dotyczy przeciwdziałania negatywnym skutkom pandemii.

Próbujemy odpowiadać na kryzys powstały w wyniku wystąpienia Covid-19 dzięki wykorzystaniu metod i mechanizmów ekonomii społecznej. Na początek zbieramy informacje, rozmawiamy z wieloma środowiskami i analizujemy dostępne możliwości ale i zagrożenia. Następnie pomagamy wdrażać mechanizmy – jakie? Przede wszystkim poprzez wspieranie lokalnych przedsiębiorstw społecznych i podmiotów ekonomii społecznej oraz lokalnych samorządów.

Nasz Ośrodek oferuje szeroki wachlarz wsparcia: doradztwo marketingowe, biznesowe, wsparcie prawne ale też biznesowe, jak np. pomoc w pozyskiwania środków finansowych, w tym dotacji na tworzenie nowych miejsc pracy oraz grantów na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.

Pomysły na działalność

Rozwiązaniem wielu lokalnych problemów jest powołanie nowego przedsiębiorstwa społecznego lub rozwój, otwarcie na nowe branże lub rynki zbytu już tych działających. Nowych pomysłów na działalność przedsiębiorstw, z którymi pracujemy jest bardzo dużo. Wśród wspieranych przez nas inicjatyw są np. takie jak powołanie Dziennego Domu Opieki prowadzonego przez przedsiębiorstwo społeczne, realizowanie usług żywieniowych w szkołach, usługi komunalne oraz działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i ekologii, usługi sprzątania, pielęgnacja terenów zielonych oraz produkcja.

Ważnym wyzwaniem dla nas ale i samorządów i organizacji z którymi się spotykamy jest tworzenie nowych rozwiązań na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

Spotkajmy się

Może jeszcze nie możemy organizować forum i spotkań sieciujących, szukamy jednak innych form spotkań (czy to online czy offline), by pomagać Wam – mieszkańcom i organizacjom z subregionu konińskiego.

Jeśli potrzebujecie naszego wsparcia, szukacie sposobów na rozwój Waszej działalności, chcecie zaangażować się w działania innowacyjne lub założyć nowy podmiot ekonomii społecznej to bardzo zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści z przyjemnością Wam pomogą!

ANIMACJA I DORADZTWO

Jarosław Wypyszyński

Koordynator działu ds. animacji i partnerstw lokalnych

jarekwypyszynski@gmail.com, tel. 518 359 273

Marek Gruchalski

Radca prawny, specjalista ds. ekonomii społecznej

marekgruchalski@gmail.com, tel. 61 887 11 66

Dawid Zbawicki

Doradca kluczowy

dawid.zbawicki@spoldzielnie.org, tel. 665 999 097

Maciej Sobczak

Doradca biznesowy

maciej.sobczak@spoldzielnie.org, tel.: 63 245 58 29

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content