WOES zaprasza do kina na spotkanie z ekonomią społeczną

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich do konińskiego Kina Oskard zaprasza Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej. W czwartek 12 maja warto wybrać się Kina Oskard z przynajmniej 3 powodów:

 

Po pierwsze, dobry film

 

12 maja o godzinie 11.00 pokażemy Oskardzie hiszpański film „Ja też!”. O czym jest ten film? Pozornie, to banalna historia, jakich wiele: Daniel zaczyna nową pracę, poznaje nowych znajomych wśród nich również fascynującą Laurę. Mężczyzna zakochuje się w niej. Banalne? To może dodamy, że Daniel ma zespół Downa. Brzmi szokująco? Nie powinno. Film „Ja też!” to film do płaczu i do śmiechu, a przede wszystkim do zastanowienia co tak naprawdę oznacza dla nas słowo „inny”? Warto podkreślić, że film zdobył szereg nagród, a co najważniejsze pokochała go publiczność na całym świecie.

ja też2

„Ja też!” Mat. prasowe

 

 

Po drugie, dobra dyskusja

 

Po filmie zapraszamy na dyskusję o stereotypach w postrzeganiu dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Do rozmowy zaprosiliśmy Agnieszkę Frankowską, prezeskę Dobrej Spółdzielni Socjalnej z Poznania oraz Marcina Halickiego, redaktora naczelnego Magazynu WóTeZet. Dobra Spółdzielnia Socjalna prowadzi Dobrą Kawiarnię, w której pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną. WóTeZet to z kolei ogólnopolskie pismo skierowane do osób niepełnosprawnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowych oraz innych placówek oferujących wsparcie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w naszym kraju. Spotkanie poprowadzi Anna Dranikowska ze Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Szykuje się ciekawa rozmowa!

 

Po trzecie, konkurs

 

Każdy z uczestników może ponadto wziąć udział w konkursie. Wystarczy w ciekawy sposób dokończyć pewne zdanie…  A do wygrania między innymi: dwuosobowy karnet na dowolny seans do Kina Oskard, talony na pizzę ufundowane przez Spółdzielnię Socjalną Kraśnica oraz wystrzałowe spółdzielcze koszulki. Szczegółowy regulamin już niedługo na stronie internetowej Wielkopolskiego Ośrodka Ekonomii Społecznej.

 

Kto za tym stoi?

 

Organizatorami wydarzenia są Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej (www.woes.pl) prowadzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz wielkopolski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Wydarzenie jest częścią Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

dni_otwarte-480x328

 

Uwaga: wstęp  na wydarzenie jest bezpłatny!

Zapraszamy!

 

regulamin konkursu Oskard

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content