WOES: zakupy w OWES

Za nami pierwsze zakupy w ramach procedury „Zakupy OWES” od podmiotów ekonomii społecznej lub usług związanych z przeciwdziałaniem wystąpienia COVID-19 i przekazanie ich nieodpłatnie instytucjom pomocowym i innym uprawnionym osobom.  Z procedury skorzystało do tej pory 13 przedsiębiorstw społecznych z subregionu konińskiego. Organizacje i instytucje, którym pomogą to m.in. domy pomocy społecznej, szpitale, gminne ośrodki pomocy społecznej czy szkoły (usługa związana z dożywianiem uczniów).

Obraz zawiera grafiki (ikony) oraz napisy. Napis: 50 wniosków na łączną kwotę ponad MILIONA złotych. Trzy ikony: tarcza z krzyżem równoramiennym, serce z krzyżem oraz ambulans z krzyżem równoramiennym - wszystkie grafiki nawiązują do oznaczeń jednostek ratowniczych.

Obraz zawiera grafiki (ikony) oraz napisy. Napis: 50 wniosków na łączną kwotę ponad MILIONA złotych. Trzy ikony: tarcza z krzyżem równoramiennym, serce z krzyżem oraz ambulans z krzyżem równoramiennym – wszystkie grafiki nawiązują do oznaczeń jednostek ratowniczych.

W przeciągu zaledwie tygodnia wpłynęło do nas blisko 50 wniosków obejmujących wsparciem setki różnych instytucji z subregionu na łączną kwotę ponad miliona złotych. Tak dużych zakupów niestety nie mogliśmy zrobić – milion to kwota znacznie przekraczająca nasze możliwości. Kontynuujemy rozmowy z Ministerstwem, Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego (IZ WRPO 2014+) i mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli przekazać kolejne dobre wiadomości dotyczące tego instrumentu dla przedsiębiorstw społecznych i podmiotów ekonomii społecznej w związku z kryzysem spowodowanym wystąpieniem COVID-19.

Obecne zakupy dotyczą maja i mamy nadzieję, że to dopiero początek. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim przedsiębiorstwom społecznym i podmiotom ekonomii społecznej wsparcia w tym i w kolejnych miesiącach 2020 roku.

 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content