WOES ENERGIA: Ogłoszenie o naborze biznesplanów dla II grupy uczestników/czek projektu „Droga do zatrudnienia po węglu” – przedsiębiorczość społeczna

Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych ogłasza nabór biznesplanów dla II grupy uczestników/czek projektu „Droga do zatrudnienia po węglu”.

Uczestnicy/czki projektu mogą wnioskować o:

  1. bezzwrotne wsparcie finansowe na utworzenie/przystąpienie do istniejącego PS/zatrudnienie w PES/PS, wypłacane jednorazowo w maksymalnej wysokości do 120 000,00 PLN netto (bez podatku VAT)/osobę dla działalności w sektorze zielonej gospodarki albo w sektorze Podregionalnych Inteligentnych Specjalizacji zakładanej na obszarze Wielkopolski Wschodniej lub do 100 000,00 PLN netto (bez podatku VAT)/osobę dla pozostałych sektorów działalności, niewykluczonych ze wsparcia;
  2. bezzwrotne wsparcie pomostowe w postaci pomocy finansowej wypłacanej miesięcznie przez okres do 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia za pracę, tj. 4 200,00 PLN/m-c netto (bez podatku VAT)/osobę

Uczestnik/czka projektu (UP) zobowiązany/a jest złożyć przygotowany wspólnie z innym uczestnikiem/inną uczestniczką albo z istniejącym przedsiębiorstwem społecznym albo z podmiotem ekonomii społecznej ubiegającym się o wpis na listę przedsiębiorstw społecznych (podmiot) komplet dokumentów, na który składa się:

 

  • wniosek o przyznanie dotacji inwestycyjnej wraz z wnioskiem o wsparcie pomostowe,
  • biznesplan (na okres 2 lat działalności przedsiębiorstwa),
  • oświadczenie o pomocy de minimis – indywidualnie każdy/a UP oraz istniejący podmiot,
  • formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis – indywidualnie każdy/a UP oraz istniejący podmiot,
  • inne dokumenty, istotne z punktu widzenia oceny biznesplanu, np. umowy przedwstępne, umowy o współpracy, kserokopie uprawnień.

 

Wniosek wraz z biznesplanem wraz z załącznikami powinien być ułożony w kolejności jak wyżej, trwale spięty, a kartki ponumerowane i zaparafowane. Na dokumentach, w wyznaczonych miejscach powinny być czytelne podpisy uczestnika/czki projektu/pełnomocników lub upoważnionych przedstawicieli podmiotu.

Biznesplan wraz z załącznikami w 2 egz. papierowych wraz z edytowalną wersją elektroniczną (na płycie CD, USB lub innym nośniku) można składać w terminie od 16.09.2024 r. do  27.09.2024 r. w biurze projektu w Koninie (62-510), ul. Wrzosowa 7:

  1. osobiście lub przez pełnomocnika w godzinach 8.00 – 18.00 (poniedziałek – czwartek) oraz 8.00 – 16.00 (piątek);
  2. za pośrednictwem poczty lub firmy kurierskiej – decyduje data wpływu do biura projektu;

Nie dopuszcza się składania dokumentów za pośrednictwem faksu lub poczty email.

Dokumenty, które wpłyną po terminie naboru, nie będą rozpatrywane.

Biznesplan wraz z wymaganymi załącznikami w formie papierowej należy złożyć w zamkniętej kopercie opisanej według poniższego wzoru:

Zasady przygotowania biznesplanu określono w Regulaminie rekrutacji i wsparcia w projekcie, który znajduje się na stronie www.woes.pl, został udostępniony uczestnikom/czkom na etapie rekrutacji do projektu oraz zostanie przesłany drogą elektroniczną do uczestników/czek szkolenia „ABC przedsiębiorczości społecznej”.

Dodatkowe informacje o naborze wniosków wraz z biznesplanami, zasadach ich przygotowania można uzyskać osobiście w biurze Stowarzyszenia Na rzecz Spółdzielni Socjalnych w Koninie przy ulicy Wrzosowej 7 oraz pod numerem tel. 63 245 58 29.

 

Uwaga!

Uczestnik/czka projektu, który/a otrzyma dofinansowanie zobowiązany/a jest do prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego/zatrudnienia w przedsiębiorstwie społecznym na terenie województwa wielkopolskiego przez okres minimum:

  1. a) 12 m-cy od dnia faktycznego rozpoczęcia działalności gospodarczej/zatrudnienia w przypadku, gdy wysokość dotacji inwestycyjnej będzie nie wyższa niż sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia[1];
  2. b) 24 m-cy od dnia faktycznego rozpoczęcia działalności gospodarczej/zatrudnienia w przypadku, gdy wysokość dotacji inwestycyjnej będzie wynosiła powyżej sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia

zgodnie z wpisem do KRS, co oznacza, iż we wskazanym okresie siedziba/oddział musi znajdować się na terenie województwa wielkopolskiego. Jednocześnie w okresie pierwszych odpowiednio 12 lub 24 miesięcy działalności nie ma możliwości przeniesienia siedziby/oddziału poza województwo wielkopolskie.

Regulamin, wzory wniosków, biznesplanu i załączników dostępne są w biurze projektu oraz poniżej.

1. Wniosek o dotację inwestycyjną i wsparcie pomostowe PS  (POBIERZ)

2. Biznesplan PS  (POBIERZ)

3. Oświadczenie o pomocy de minimis 2024 PS  (POBIERZ)

4. formularz informacji pomoc de minimis 09.2024  (POBIERZ)

5. Karta oceny Biznesplanu  (POBIERZ)

6. Wykaz branż w obszarze podregionalnych inteligentnych specjalizacji (POBIERZ)

7, Wykaz działalności gospodarczyc wyłączonych z ubiegania się o pomoc (POBIERZ)

8. Z10 do Regulaminu wsparcia- Umowa o udzieleniu wsparcia finansowego PS-korekta29052024 (POBIERZ)

 

Uwaga!

Jednocześnie informujemy, że w trakcie ustalania z IZ – Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego oraz Komisją Europejską są kwestie dotyczące możliwość zakupu maszyn i urządzeń napędzanych paliwami kopalnymi w ramach wsparcia inwestycyjnego oraz rozliczania kosztów paliwa w ramach wsparcia pomostowego.

 

[1] Przeciętne wynagrodzenie ustalane na podstawie art. 20 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content