WOES 2018-2023: Spółdzielnia Socjalna Komunalka Rzgów

Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej tworzą ludzie. Z naszą pomocą powstało wiele świetnie prosperujących przedsiębiorstw społecznych. I tak między innymi powstała Spółdzielnia Socjalna Komunalka Rzgów.

Na zdjęciu Iwona Maciejewska - prezeska Spółdzielni Socjalnej Komunalka Rzgów

Iwona Maciejewska, Prezeska Spółdzielni Socjalnej Komunalka:

Spółdzielnia Socjalna Komunalka Rzgów powstała w 2016 roku z inicjatywy i w partnerstwie Gminy Rzgów, Powiatu Konińskiego oraz Wielkopolskiego Ośrodka Ekonomii Społecznej. Naszym głównym zadaniem jest odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Rzgów. Ideą funkcjonowania Spółdzielni jest aktywizacja osób długotrwale bezrobotnych i społecznie wykluczonych. Spółdzielnia rozpoczynała swoją działalność w 5-cio osobowym składzie. Obecnie stan zatrudnienia w spółdzielni to 13 osób, z czego ponad 60% kadry to osoby długotrwale oddalone od rynku pracy.

Współpraca z WOES pozwala nam tworzyć nowe miejsca pracy i przyczynia się do stałego wzrostu zatrudnienia, a także umożliwia zwiększenie potencjału technicznego. W chwili obecnej posiadamy na stanie 3 śmieciarki, samochód ciężarowy, koparko-ładowarkę, 2 busy, zagęszczarkę oraz podnośnik koszowy. Dzięki temu możliwe jest wprowadzanie do oferty nowych usług świadczonych przez pracowników Spółdzielni.

Ponad to dzięki pomocy ze strony WOES i wsparciu w tworzeniu ulotek promocyjnych Spółdzielnia poszerzyła grono klientów indywidualnych, których liczba z roku na rok stale rośnie.

Wsparcie ze strony WOES nie opiera się tylko na wsparciu finansowym, ale także na pomocy prawnej i informacyjnej. Doradcy chętnie udzielają nam wszelkich informacji dotyczących projektów, doradzają i wyjaśniają kwestie związane z projektami, a także z obszaru ekonomii społecznej.

Misją ekonomii społecznej, a zatem naszą misją jest taka aktywność ekonomiczna, w której zysk jest kwestią drugorzędną. W tego typu działalności główną rolę odgrywa człowiek. Spółdzielnia jest miejscem, gdzie zatrudnieni z uśmiechem na twarzy przychodzą do pracy. Świadomość, że ich współudział w sferze społecznej i ekonomicznej ma znaczenie, podnosi pewność siebie pracowników.      

Liczymy na dalszą współpracę z WOES, pracują tam wspaniali ludzie dzięki którym możemy rozwijać naszą spółdzielnię. Dlatego też mamy nadzieję na kolejne projekty i owocną współpracę przez długie lata .

Ekonomia społeczna pozwala realizować cele społeczne, do których realizacji my jako Spółdzielnia, przy współpracy z WOES, nieustannie dążymy: aktywizacja osób bezrobotnych oraz przeciwdziałanie marginalizacji osób wykluczonych społecznie, dla których podjęcie zatrudnienia stanowi możliwość powrotu na rynek pracy, a także reintegrację społeczną.

 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content