WOES 2018-2023: Spółdzielnia Socjalna Blues Hostel

Ciąg dalszy podsumowań ostatnich 5 lat działań Wielkopolskiego Ośrodka Ekonomii Społecznej i przedstawienie kolejnej świetnie prosperującej spółdzielni. Czy wiecie, że w Koninie istnieje spółdzielnia prowadząca hostel? I to wyjątkowy hostel, bo przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo. To oczywiście Blues Hostel!

 

Joanna Piaseczna - prezeska Blues Hostel

Joanna Piaseczna, prezeska Spółdzielni Socjalnej Blues Hostel:

 

Istnienie Spółdzielni Socjalnej Blues Hostel zawdzięczamy założycielom: Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej oraz Stowarzyszeniu Społeczno Kulturalnemu In Art, którzy w 2014 roku chcieli stworzyć miejsce przyjazne do pracy dla osób z niepełnosprawnością. Tak tez się stało i od 2014 roku Blues Hostel to niezwykle ciepłe miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnością są traktowani jak partnerzy i  współpracownicy. Tu pracownik jest współtwórcą Spółdzielni, ma wpływ na jej działanie i atrakcyjność. Tutaj często osoba z niepełnosprawnością stawia swoje pierwsze kroki w aktywności zawodowej oraz integruje się ze społeczeństwem sprawnym oraz tym z dysfunkcjami.

Dzięki ścisłej współpracy z WOES udało nam się stworzyć w Koninie miejsce otwarte na ludzi, bazę noclegową godną polecenia , a przede wszystkim miejsce przyjazne człowiekowi  prawnemu oraz z niepełnosprawnościami.

Dzięki wsparciu pomostowemu mogliśmy utworzyć nowe miejsca pracy dla osób, które tej pracy szczególnie potrzebują i często jest to dla nich początek niezależności w życiu. Dzięki wsparciu specjalistów, trenerów mogłam wypracować z moimi pracownikami dobrą komunikacje między sobą pomimo różnic oraz nauczyć zespół skutecznej współpracy z klientem.

Ponieważ  Blues Hostel to nie tylko miejsce pracy dla osób oddalonych od rynku, ale również miejsce, gdzie człowiek może się rozwijać chętnie korzystaliśmy ze wszystkich szkoleń zawodowych oraz z kompetencji miękkich. Kadra zdobyła wiele nowych umiejętności z zakresu pracy administracyjnej jak również tak niezbędnym budowaniu własnej wartości i potencjału. Dla kadry kierującej niezwykle ważna okazało się poradnictwo prawne oraz wszelkie szkolenia podnoszące kompetencje marketingowe i budujące PR hostelu.

Jestem oczarowana kontaktem z doradcami z WOES. Nigdy nie pozostawili mnie samej, zawsze mogłam liczyć na skrupulatne wyjaśnienie sprawy z którą przyszłam. Nigdy nie usłyszałam „nie da się”. Cenie współpracę z kadrą WOES za otwartość i każdorazowe zaangażowanie w celu wyjścia naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom Blues Hostelu. Lista jest długa. Wskazówki, podpowiedzi, instruktaże – zdalne, osobiste, rekomendacje, bezpośrednie doradztwo, bogaty wachlarz szkoleń.  Ciągłe myślenie o naszym rozwoju. Bycie w stałym kontakcie.

Dzięki przyjaznemu nastawieniu wszystkich pracowników WOES Blues Hostel nieustannie się rozwija.  Dobrze wiedzieć, że wszyscy  mamy wspólny cel i w razie pytań mamy do kogo się udać.

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content