Wizyta studyjna w subregionie konińskim – 9-10 kwietnia 2018 roku.

Na początku tego tygodnia mięliśmy okazję gościć wizytę z subregionu koszalińskiego. Wśród naszych gości byli przedstawiciele:  Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej działającego przy Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., osoby reprezentujące podmioty ekonomii społecznej oraz przedsiębiorstwa społeczne subregionu koszalińskiego, m.in. Powiatowego Domu Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne w Białogardzie, Stowarzyszenia Koszalińska Kompania Rycerska, Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Osady Nadmorskiej 16-Południk w Chłopach, Caritas Białogard, Białogardzkiej Spółdzielni Socjalnej „Feniks”, Spółdzielni Socjalnej Nowe Życie w Kołobrzegu, GOPS Darłowo, Spółdzielni Socjalnej Nowa Przystań w Koszalinie.

Piotr Mosiołek  –  doradca biznesowy OWES działającego przy Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. podkreślał, że  udział w wizytach studyjnych jest okazją do wymiany doświadczeń oraz zbierania cennych inspiracji. „Wyjazdy studyjne są  wspaniałą okazją do poznania dobrych praktyk czy też wymiany informacji pomiędzy uczestnikami wyjazdu  a osobami reprezentującymi odwiedzane przez Nas instytucje. W czasie wizyt podpatrujemy, podglądamy, dopytujemy oraz  zbieramy cenną wiedzę i doświadczenie,  które później staramy się wykorzystać i zastosować na własnym podwórku. Uważamy również, że wizyty to doskonałe narzędzie networkingowe, pozwalające poznać nowych ludzi  działających na tym samy polu co my, wymienić się doświadczeniami zdobytymi podczas realizacji projektów związanych z ekonomią społeczną. Jak ktoś to już ładnie kiedyś powiedział podróże kształcą, ja jeszcze dodam, że również inspirują .” – Potwierdzamy, dla nas również! 

 

Bardzo nam miło, że to właśnie nasze działania i subregion koniński stanowił dla uczestników cel wizyty. 

Z relacji uczestników wizyty dowiedzieliśmy się, że bardzo podobało im się to jak w subregionie konińskim współpracują ze sobą podmioty ekonomii społecznej.

„W każdej organizacji, którą odwiedziliśmy, czuć było ducha współpracy i wzajemnej pomocy. Bardzo ciepło i pozytywnie nasi gospodarze wypowiadali się również o pomocy ze strony lokalnego samorządu oraz ośrodka wsparcia ekonomii społecznej działającego na ich terenie. Jednak najważniejszą rzeczą, która zapadła w pamięć, jest szczere zaangażowanie poszczególnych organizacji w  pomoc osobom z różnych względów wykluczonych – to moim zdaniem jest najistotniejsze w całej ekonomii społecznej . Ten wyjazd na sto procent naładował nas energią, która na zmotywuje  do dalszych działań.” – komentuje Piotr Mosiołek. 

W ramach wizyty wraz z grupą odwiedziliśmy: 

Zakład Aktywności Zawodowej w Posadzie , Spółdzielnię Socjalną Kupujesz Darujesz Pomagasz, Spółdzielnię Socjalną  Blues Hostel ,  Stowarzyszenie Mustang, Spółdzielnię Socjalną Sport i Rehabilitacja, Centrum Organizacji Pozarządowych, Fundację Podaj Dalej, Spółdzielnię Socjalną Elpidia oraz Spółdzielnię Socjalną Kraśnicę – bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! 

 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content