Strona internetowa dostosowana dla wszystkich

Strony internetowe powinny być przystosowane do potrzeb wszystkich osób. Ważne jest dbanie o to, aby każdy użytkownik mógł z łatwością się po niej poruszać oraz żeby nie powodowała ograniczeń.   To wiemy, ale czy stosujemy?   O tym jakie my zastosowaliśmy udogodnienia na naszej stronie odpowiadamy poniżej. 

Czytelna

Nasza strona internetowa woes.pl jest łatwa w użytkowaniu dzięki intuicyjnej nawigacji. Za pośrednictwem kilku kliknięć można dotrzeć do wszystkich treści. Strona została podzielona na działy, które pomagają w odnalezieniu informacji.

Grafika

Na naszej stronie znajdują się liczne piktogramy, które pomagają w poruszaniu się po stronie. Przyciągają uwagę do ważnych elementów. Również zdjęcia jakie znajdują się na stronie zostały uzupełnione o opisy alternatywne <alt> szczególnie przydatne osobom słabowidzącym i niewidzącym. Taki opis pozwala na to aby te osoby mogły dowiedzieć się co znajduje się na zdjęciu.

Kontrast

Strona posiada oprócz oryginalnej jeszcze trzy wersje kolorystyczne, różniące się kontrastem. W możliwych do wyboru jest kontrast czarno-biały, żółto-czarny i czarno-żółty.

Responsywna

Strona jest dostosowana do odczytywania na urządzeniach mobilnych. Ułatwienie bardzo przydatne, dające możliwość dostępu do informacji zawartych na stronie na telefonach komórkowych i tabletach.

Wyszukiwarka

Za pośrednictwem wyszukiwarki dostępnej na stronie możemy wyszukać szukane przez nas zagadnienie.

multimedia, drzewo

Powiększanie strony

Ważne jest również to, że strona przy powiększaniu dostosowuje się do okna przeglądarki a treści zostają ułożone w sposób ułatwiający czytanie. Jak powiększyć? Trzymając przycisk CTRL wciskamy + tyle razy aby dostosować stronę do swoich potrzeb.

Czytanie strony

Aby ułatwić użytkowanie strony warto zaznaczyć, że przy przeglądaniu stron możemy korzystać z darmowych wtyczek, które przetwarzają pismo na mowę. Np. na przeglądarkę chrome dostępny jest np. SpeakIt

Takie wtyczki są bardzo pomocne dla osób słabowidzących a także dzięki możliwości wyboru spośród wielu języków dla osób nieznających języka w jakim są treści na stronie się znajdujące. 

Warto dbać o swoją stronę, aby była dostępna dla wszystkich. Serdecznie polecamy nasze rozwiązania! 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content