Spotkanie sieciujące WTZ z Wielkopolski – WOES 2023

Spotkania, konferencje i wydarzenia, na których spotykamy się z wspieranymi przez nas podmiotami, przedsiębiorstwami społecznymi i innymi organizacjami działającymi w obszarze ekonomii społecznej są dla nas bardzo ważne. To okazja do wymiany doświadczeń, wysłuchania aktualnych potrzeb i problemów z jakimi muszą mierzyć się podmioty, a w jakich niejednokrotnie możemy pomóc. To także możliwość do wypracowywania wspólnych celów i tworzenie planów.

Jedno z takich spotkań sieciujących odbyło się 23 i 24 maja 2023 w Licheniu Starym k. Konina.

Spotkanie sieciujące Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa wielkopolskiego organizowaliśmy przy współpracy z Stowarzyszeniem Wielkopolskie WTZ.

Wśród tematów poruszanych podczas wydarzenia znalazły się takie jak: orzecznictwo, finansowanie, prawne aspekty oraz innowacje społeczne.

Wydarzenie rozpoczęliśmy od wystąpień: Przemysława Piechockiego Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Spółdzielni Socjalnych i Iwony Hejduckiej Prezes Stowarzyszenia Wielkopolskie WTZ.

Temat „Innowacje społeczne – nowe możliwości dla WTZ” przybliżyła nam Paulina Nowak – eksperta ds. innowacji społecznych SNRSS. Generator Dostępności – przedstawiany podczas spotkania projekt umożliwia wdrożenie i przetestowanie innowacji społecznych dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. Warto wymienić (przedstawiane na spotkaniu) innowacje skierowane dla uczestników WTZ, osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pełny koszyk – gra planszowa ucząca jak planować zakupy i oszczędzać pieniądze. Pełny bagaż – gra planszowa przygotowująca OzNI do podróżowania. Więcej informacji o innowacjach społecznych: https://innowacje.spoldzielnie.org/

Kluczowym dla nas elementem spotkania było przybliżenie uczestnikom możliwości współpracy WTZ z WOES. O możliwościach jakie oferuje Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej opowiedział Marek Gruchalski, ekspert SNRSS i WOES ds. ekonomii społecznej, Radca prawny. Jesteśmy obecnie na etapie podsumowań działań „obecnego” WOES i przygotowujemy się do rozpoczęcia „nowego” – to idealny czas by zastanowić się nad przyszłą współpracą. Dużo form wsparcia i doradztwo to tylko kilka z propozycji jakie przedstawił nasz specjalista. Szykujemy dużo dobrego dla podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych.

Przemysław Piechocki (Prezes SNRSS) zaprezentował uczestnikom założenia powstającego w Poznaniu zakładu aktywności zawodowej. To miejsce umożliwiające zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami, w tym właśnie uczestników WTZ.

Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność i wymianę tak wielu cennych uwag.

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content