Spółdzielnia Socjalna Powrócisz Tu #WaszeRelacjeSąWażne

Magdalena Ciołek – Prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Powrócisz tu”

 

Spółdzielnia Socjalna „Powrócisz tu” – branża gastronomiczna, 11 osobowy zespół.

Obecnie, zważywszy na fakt, iż naszymi głównymi odbiorcami są placówki edukacyjne (9 szkół) i żłobek (1) z liczby obiadów z 400 (300 szt. do ww. placówek i 100 szt. na bar) dziennie zmniejszyliśmy do ok. 30 dziennie (na wynos i z dowozem). Praca zdalna w naszej branży nie ma zastosowania, za wyjątkiem pracy menagera i jednego pracownika administracyjnego.

 

Przesłanie od zespołu Spółdzielni:

 

Tyle energii i poświęcenia, zostało zaangażowane w powstanie naszej spółdzielni, a przede wszystkim tyle nadziei wzbudziła w naszym środowisku ta forma działalności, że każdego dnia byliśmy świadomi, że nie możemy nikogo zawieść. Działając fair play, z poszanowaniem natury, a przede wszystkim kierując się wartościami – nie dla pieniędzy, a dla zdrowia, żywiliśmy Turkowian oraz dzieci okolicznych gmin. Dziś w obliczu sytuacji w kraju i na świecie, stajemy się bezsilni. Z każdym dniem nadzieja nasza słabnie, a  optymizm odchodzi w zapomnienie.

Nie pozwólcie, by ekonomia społeczna, która zaangażowała i rozbudziła tyle serc ludzkich – na waszych oczach wymarła!

 

Grafika przedstawia kolaż z czterech zdjęć. Na pierwszym znajdują się pracownice spółdzielni – to 8 kobiet, uśmiechają się, w tle wnętrze baru. Drugie zdjęcie to wnętrze baru – 4 stoliki i białe krzesła. Trzecie zdjęcie przedstawia kilkanaście nałożonych na siebie szkolnej, 3 filiżanki, dwie cukiernice, kwiatka doniczkowego i karafkę wody z pomarańczami. Ostatnie zdjęcie przedstawia wnętrze kuchni, gdzie zgromadziła grupę 9 osób (7 kobiet i 2 mężczyzn).

 

Spółdzielnia Socjalna Powrócisz Tu powstała w 2013 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. Formalnymi założycielami spółdzielni na Walnym Zgromadzeniu w dniu 14 marca 2014 roku zostały gminy Kawęczyn, Przykona, Brudzew, Turek oraz Miasto Turek. Spółdzielnia uzyskała wpis w KRS w dniu 20 marca 2014 r. 

 

Bar Mleczny Powrócisz Tu

62-700 Turek, ul. Kączkowskiego 6

kom. 600 183 023 (bar)

https://powrocisztu.pl

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content