Spółdzielnia Socjalna Na Winiarach #WaszeRelacjeSąWażne

Ogłoszenie narodowej kwarantanny uderzyło w naszą spółdzielnię niespodziewanie. Byliśmy na etapie rozwoju. Zarządzaliśmy barem mlecznym, przygotowywaliśmy catering dla dwóch przedszkoli, dodatkowo prowadziliśmy zaawansowane rozmowy na podpisanie kolejnych umów cateringowych.

Początkowo sądziliśmy, że będzie to chwilowe zawirowanie i wszystko wróci do normy. W poczuciu odpowiedzialności za pracowników i naszych klientów wstrzymaliśmy pracę baru. Dzięki ostrożności i dyscyplinie finansowej udało nam się, przez czas dotychczasowo prowadzonej działalności, zaoszczędzić pewną kwotę pieniędzy. To dzięki niej mogliśmy zapłacić wynagrodzenia za marzec. Jednak przedłużający się czas pandemii zmusił nas do uruchomienia baru i przygotowywania obiadów na wynos.

Przy zachowaniu wszelkich zasad ostrożności i dodatkowych zasad higienicznych zapraszamy naszych klientów na równie smaczne, co wcześniej posiłki. Niestety ilość posiłków, którą wydajemy, zmniejszyła się o praktycznie 90%. To w żaden sposób nie pozwala na dłuższe funkcjonowanie naszej Spółdzielni.

Wszystkie zatrudnione panie drżą o swoje miejsca pracy, ja zaś wciąż mam nadzieję, że w niezmienionym stanie pracowniczym wrócimy po kwarantannie, do naszych równie zadowolonych z wysokiej jak uprzednio jakości posiłków klientów.

Dodatkowo też muszę podkreślić, że cała zatrudniona załoga wykazała się dużym poczuciem odpowiedzialności za spółdzielnię, chęcią współpracy oraz elastycznością, za co składam im wielkie podziękowania.

 

 Lucyna Muniak prezes Spółdzielni „Na Winiarach” w Gnieźnie

 

Zdjęcia ukazuje wnętrze lokalu gastronomicznego (stoliki z krzesłami, lada barowa), wnętrze jest utrzymane w jasnych kolorach. Na pierwszym planie widoczny jest biały balon, a na nim napis: bar mleczny caritas.

Zdjęcia ukazuje wnętrze lokalu gastronomicznego (stoliki z krzesłami, lada barowa), wnętrze jest utrzymane w jasnych kolorach. Na pierwszym planie widoczny jest biały balon, a na nim napis: bar mleczny caritas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spółdzielnia Socjalna Na Winiarach prowadzi na gnieźnieńskim osiedlu Bar Mleczny. Spółdzielnia została założona przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Archidiecezję Gnieźnieńską. Spółdzielnia oprócz prowadzenia baru, oferuje usługi cateringowe, usługi sprzątania. Zatrudnione w Spółdzielni zostały przede wszystkim osoby mające trudności z odnalezieniem się na rynku pracy, m.in. samotne matki – mieszkanki Domu Matki i Dziecka prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

http://www.nawiniarach.pl 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content