#SpółdzielczaPomoc

#WaszeRelacjeSąWażne #SpółdzielniePomagają #SpółdzielczaPomoc

Spółdzielcze zasady od początku opierały się na pomocy i wsparciu innych oraz na pracy zespołowej, która tą pomoc umożliwia. Nie inaczej jest dzisiaj, w trudnym czasie epidemii spółdzielnie socjalne, przedsiębiorstwa społeczne pomagają innym, wspierają szpitale, pomagają osobom bezdomnym, szyją maseczki i gotują obiady dla potrzebujących.

 

Spółdzielnia Socjalna Elpidia

Akcja Humanitarna ,,Życie” oddział Konin i Spółdzielnia Socjalna Elpidia zbierają środki na wsparcie osób potrzebujących. Przekazują pomoc żywnościową i wspierają mieszkańców Konina i okolic.

Więcej informacji na profilu Akcji: tutaj

 

Pomoc osobom bezdomnym w Koninie

Spółdzielnia Socjalna Tuderos przy współpracy z Fundacją Sercem Przyprawiona organizuje zbiórkę na rzecz osób bezdomnych w Koninie. Akcja #wspomagamy_bezdomnych opiera się na zasadzie, że każdy pomaga ile może. Można przynosić środki higieniczne, środki czystości oraz do dezynfekcji – miejsce zbiórki Jadłodzielnia prowadzona przez Fundację.

Screen wpisu na Facebooku Fundacji Sercem Przyprawiona o treści: ” Kochani jeśli ktoś może poratować maseczkami prosimy, rozdamy je potrzebującym, przede wszystkim bezdomnym [emotka czerwone serce]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spółdzielcy zbierają również środki finansowe na portalu zrzutka.pl, by umożliwić zakup niezbędny asortyment i przekazać osobom bezdomnym. Więcej: tutaj

 

Spółdzielnia Socjalna Furia

Spółdzielnia Socjalna Furia wraz z wolontariuszami z Teatru Polskiego w Poznaniu oraz Marką Klunkry Wielkopolskie szyje maski. Nie tylko są praktyczne i zapewniają bezpieczeństwo ale są wykonane w wysokiej jakości. Furia z Poznania na co dzień szyje produkty jak torby, plecaki, wykonuje maskotki oraz przedmioty użytkowe z filcu i innych tekstyliów. Teraz przejęła rolę koordynatora poznańskiej akcji maseczkowej –  wspaniała inicjatywa!

 

Zdjęcie przedstawia 3 torby papierowe.

Zdjęcie przedstawia kilkanaście żółtych maseczek ochronnych z czarną lamówką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji: tutaj

 

 

Spółdzielnia Socjalna Dobry Adres

Spółdzielnia Socjalna Dobry Adres ze Słupcy wspiera Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupcy. Gotuje obiady i szykuje kanapki dla medyków oraz uczestniczy w akcjach wspierających słupecki szpital.

Na zdjęciu znajduje się metalowy, stalowy duży garnek a na nim naklejka z logo. Logo, a na nim napis i grafika. Logo: SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA DOBRY ADRES, grafika: czerwony dom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej: tutaj

 

 

Spółdzielco, działasz lokalnie, pomagasz innym w czasie epidemii? Daj nam znać, chętnie o tym napiszemy! #WaszeRelacjeSąWażne

 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content