„Premia społeczna” (FERS): zaproszenie na spotkanie informacyjne w Poznaniu

W imieniu Fundacja Fundusz Współpracy zapraszamy na spotkanie informacyjne dla przedstawicieli samorządów i ich jednostek organizacyjnych na temat projektu „Premia społeczna” (FERS) – innowacyjny mechanizm wspierający finansowo samorządy, które chcą zlecać usługi społeczne podmiotom ekonomii społecznej.

 

GDZIE? KIEDY?

Data: 28.06.2024 (piątek)

 Miejsce:  Hotel Focus Poznań Centrum, ul. Serafitek 4, Poznań

 Rejestracja: https://forms.gle/a83p6qxYyKStTL5W8

 

Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do JST – przyszłych grantobiorców “Premii”. Do uczestnictwa zapraszamy również przedstawicieli działających w regionie Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej, podmiotów ekonomii społecznej, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej i innych mających wpływ na kształtowanie rozwoju świadczenia usług społecznych przez PES.
 
W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną założenia mechanizmu „Premia społeczna”, korzyści z jego wdrożenia, a także harmonogram oraz zasady ubiegania się o granty przez samorządy. Podczas spotkania zaprezentowanych będzie również wiele cennych rozwiązań z zakresu zlecania i realizacji  usług społecznych przez PES w regionach. Prowadzący opowiedzą m.in. o: rozwoju świadczenia usług społecznych, tworzeniu systemu na poziomie gminy i powiatu, kontraktowaniu oraz roli PES w ich realizacji.
 

Ramowa agenda wydarzenia znajduje się w formularzu rejestracyjnym oraz na stronie https://premiaspoleczna.pl/spotkanie-informacyjne-w-poznaniu/.

 

Premia społeczna to mechanizm, który wspiera rozwój lokalnego rynku usług społecznych przez zachęcanie samorządów do zlecania realizacji usług dla mieszkańców lokalnym partnerom: stowarzyszeniom, fundacjom i innym podmiotom ekonomii społecznej. JST mogą ubiegać się o grant pokrywający 25-70% wartości zamówionych usług społecznych, jeśli powierzą je PES. Projekt dofinansowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Po więcej informacji zapraszamy na: www.premiaspoleczna.pl.

 

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zarejestrować się za pomocą formularza pod adresem: https://forms.gle/a83p6qxYyKStTL5W8 do 27.06.2024 r., do godziny 16.00. Potwierdzenie Państwa rejestracji będą przesyłane na bieżąco.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, organizator zapewnia wyżywienie. Dojazd we własnym zakresie.
 
W razie pytań lub wątpliwości wystarczy odpowiedzieć na niniejszą wiadomość lub skontaktować się indywidualnie z zespołem Fundacji:
– Anna Jankowska, tel. 724 590 517, e-mail: ajankowska@cofund.org.pl
– Kamila Łozińska, tel. 798 371 387, e-mail: klozinska@cofund.org.pl
– Agata Lewandowska, tel. 574 872 077, e-mail: alewandowska@cofund.org.pl

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

 
Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content