#WOESwKinie

Już w najbliższy czwartek, 18 maja 2017 roku zapraszamy na kolejny pokaz filmu. Tym razem spotykamy się w Kole, w Kinie Nad Wartą (Miejski Dom Kultury w Kole ul. Słowackiego 5) o godzinie 11:00. Na ten pokaz przygotowaliśmy dla Was film „Moje córki krowy”.

naekranie.pl

Polska produkcja z 2015 roku to wzruszającą historia dwóch sióstr, które muszą zmierzyć się z trudną sytuacją życiową. Mimo złych relacji, siostry muszą zacząć ze sobą współpracować i zaopiekować się swoim starszym ojcem. W rolach głównych występuje Agata Kulesza, Gabriela Muskała i Marian Dziędziel.

filmweb.pl

„Moje córki krowy to porządny polski komediodramat, w którym te dwa gatunki idealnie się zaziębiają. (…) Jeden z lepszych filmów z 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.” (naekranie.pl)

„Takiego polskiego filmu jeszcze nie było – komedii o dojrzewaniu, przyjaźni, rodzinie i śmierci. (…) pełne akceptacji i humoru spojrzenie na sztafetę pokoleń, w której każdy sam prędzej czy później musi wziąć udział.”  (film.wp.pl)

pokaz filmu Moje córki krowy w Kole - plakat

media.multikino.pl

„Rozpoczynając swoją historię od osobistych doświadczeń, Kinga Dębska przedstawiła nam opowieść, która będzie bliska każdemu widzowi. Każdy widz odczyta też ten film przez pryzmat własnych doświadczeń i uczuć. Szykujcie się na wzruszenie, ale obiecuję, że śmiechu też nie zabraknie.” (film.onet.pl)

 

Dyskusja! 

 

Po pokazie filmu przygotowaliśmy dla Was spotkanie z osobami, które na co dzień pracują, działają z i dla seniorów. Do dyskusji którą poprowadzi Anna Dranikowska zaprosiliśmy Panią Barbarę Filipiak ze Stowarzyszenia Koniński Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Panią Urszulę Karolczak dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole. 

Będą z nami przedstawiciele spółdzielni socjalnych oraz lokalnych organizacji pozarządowych.

Wstęp na pokaz filmu jest bezpłatny! Serdecznie polecamy!

Organizatorami wydarzenia są Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz wielkopolski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content