Pokaz filmu: Na linii wzroku już 25 kwietnia! WOES zaprasza do kina.

Już 25 kwietnia 2018 roku w Koninie w kinie Oskard o godzinie 9:00 odbędzie się bezpłatny pokaz filmu „Na linii wzroku”. 

Familijna komedia z 2016 roku, która 16 marca 2018 roku miała premierę w polskich kinach to wzruszająca historia Michiego. 

Michi ma 10 lat i nigdy nie poznał swojego taty. Wszystko zmienia niewysłany list jego zmarłej mamy. Odnaleziony ojciec okaże się jednak zupełnie inny niż wyobrażał go sobie chłopiec. Okazuje się, bowiem że mężczyzna cierpi na achondroplazję (potocznie karłowatość).

 

filmweb.pl

Jako osoba niskorosła, Tom Lambrecht – ojciec Michiego, w tej roli Jordan Prentice styka się na co dzień z  fałszywymi wyobrażeniami swojej osoby. Czy chęć budowania relacji ojciec – syn okaże się silniejsza niż uprzedzenia? O tym przekonamy się już wkrótce.

 

filmweb.pl

Po pokazie zapraszamy na dyskusję z zaproszonymi gośćmi. Będą z nami przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz szkół. 

Serdecznie zapraszamy! 

 

„Na linii wzroku to w dużym stopniu film edukacyjny. Poruszając drażliwe i niewygodne tematy – pomijane zazwyczaj w kinie familijnym – uczy między innymi wrażliwości, empatii i otwartości na inność.” filmweb.pl 

Na linii wzroku ma jednak więcej zalet niż tylko mądre, budujące przesłanie. Jest tu też dużo ciepłego humoru, a czarujący aktorzy – szczególnie małoletni Vorbach i grająca jego przyjaciółkę Ella Frey – sprawiają, że na takie usterki, jak np. zbyt łatwe rozwiązania fabularne i nierealistyczne wydarzenia, z łatwością przymyka się oko. Ostatecznie film Dollhopfa i Goldbrunner zostawia widza z pokrzepiającym przekonaniem, by nie oglądać się na innych, i że odpowiednie podejście jest w stanie wydobyć z ludzi to, co w nich najlepsze. I tego trzymać się trzeba.” filmweb.pl

Na linii wzroku to film o wyjątkowej wrażliwości. Bardzo odważny i dojrzały, choć opowiadany przecież z perspektywy młodego chłopca. Dollhopf i Golbrunner z wyczuciem i empatią prowadzą najmłodszych przez meandry emocji. Po raz kolejny okazuje się, że młodzi często rozumieją o wiele więcej, niż nasza kultura zwykła zakładać. Twórcom udało się ująć w atrakcyjną i współczesną formę opowieść o tym, jak radzić sobie z frustracja i rozczarowaniem, które pojawiają się, gdy wyobrażenia o świecie zderzają się z rzeczywistością.” cojestgrane24.wyborcza.pl 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content