Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych ogłasza nabór biznesplanów dla IV grupy uczestników/czek projektu „Droga do zatrudnienia po węglu” (JDG). O wsparcie finansowe na rozwój przedsiębiorczości mogą ubiegać się uczestnicy/czki, którzy wzięli udział w minimum 80% godzin szkoleń „ABC Przedsiębiorczości”, skorzystali z doradztwa biznesowego oraz złożą komplet dokumentów w biurze inkubatora wsparcia w wyznaczonym terminie.
Każdy/a z uczestników/czek projektu może wnioskować o:
Przy czym wsparcie ograniczone jest kwotą średnio 150 tys. PLN na uczestnika/czkę projektu zgodnie z Uchwałą Nr 14/2023 Komitetu Monitorującego Program Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021 – 2027 z dnia 28 marca 2023 roku w sprawie przyjęcia koncepcji projektu dotyczącego Programu pracowniczego dla GK ZE PAK na lata 2021-2027 – „Droga do zatrudnienia po węglu” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 w zakresie Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.
Uczestnik/czka zobowiązany/a jest złożyć komplet dokumentów, na który składa się:
Wniosek wraz z biznesplanem oraz w/w załącznikami powinien być ułożony w kolejności jak wyżej, trwale spięty, kartki ponumerowane i zaparafowane. Na dokumentach, w wyznaczonych miejscach powinny być czytelne podpisy uczestnika/czki projektu.
Biznesplan wraz z załącznikami w 2 egz. papierowych wraz z edytowalną wersją elektroniczną wszystkich dokumentów (na płycie CD, USB lub innym nośniku) można składać w terminie od 09.12.2024 r. do 30.12.2024 r. w biurze projektu w Koninie (62-510), ul. Wrzosowa 7:
Nie dopuszcza się składania dokumentów za pośrednictwem faksu lub poczty email,
Dokumenty, które wpłyną przed lub po terminie naboru, nie będą rozpatrywane.
Biznesplan wraz z wymaganymi załącznikami w formie papierowej należy złożyć w zamkniętej kopercie opisanej według poniższego wzoru:
Imię i nazwisko uczestnika/czki projektu Adres zamieszkania Biznesplan w ramach projektu „Droga do zatrudnienia po węglu” – NIE OTWIERAĆ Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych 62-510 Konin, ul. Wrzosowa 7 |
Zasady przygotowania biznesplanu określono w Regulaminie rekrutacji i wsparcia w projekcie, który znajduje się na stronie woes.pl, został udostępniony uczestnikom/czkom na etapie rekrutacji do projektu oraz zostanie przesłany drogą elektroniczną do uczestników/czek szkolenia „ABC przedsiębiorczości”.
Dodatkowe informacje o naborze wniosków wraz z biznesplanami, zasadach ich przygotowania można uzyskać osobiście w biurze projektu oraz pod numerem tel. 63 245 58 29, 667 049 768
Uczestnik/czka projektu, który/a otrzyma dofinansowanie zobowiązany/a jest do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie województwa wielkopolskiego przez okres minimum:
zgodnie z wpisem do CEIDG, co oznacza, że we wskazanym okresie siedziba/stałe miejsce prowadzenia działalności lub, w przypadku jego braku, adres do doręczeń oraz miejsce rozliczania podatków musi znajdować się na terenie województwa wielkopolskiego. Jednocześnie w okresie pierwszych odpowiednio 12 lub 24 miesięcy działalności nie ma możliwości przeniesienia siedziby/stałego miejsca działalności gospodarczej lub w przypadku braku, adresu do doręczeń, poza województwo wielkopolskie.
Uczestnicy/czki mają zapewnione bezpłatne wsparcie doradcze dotyczące przygotowania biznesplanu oraz pozostałych dokumentów związanych z wnioskowaniem o dofinansowanie. Kontakt do doradców:
Wniosek o dotację inwestycyjną i wsparcie pomostowe wraz z oświadczeniami
1. Wniosek o dotację inwestycyjną i wsparcie pomostowe (POBIERZ)
4. Oświadczenie o pomocy de minimis 2024 JDG(POBIERZ)
FST SNRSS – oświadczenie o działalnosci i powiazaniach(POBIERZ)
5. formularz informacji pomoc de minimis 25.07.2024(POBIERZ)
6 Karta oceny Biznesplanu(POBIERZ)
7. Wykaz branż w obszarze podregionalnych inteligentnych specjalizacji(POBIERZ)
8, Wykaz działalności gospodarczyc wyłączonych z ubiegania się o pomoc(POBIERZ)
9. Umowa o udzieleniu wsparcia finansowego JDG(POBIERZ)
Paliwa kopalne – uzasadnienie (opcjonalne)
Uwaga!
Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielni Socjalnych jako Realizator wsparcia zastrzega sobie możliwość zmiany lub uzupełniania treści dokumentów projektowych, w szczególności w przypadku zmiany zapisów obowiązujących przepisów prawa, zmiany dokumentów projektowych, zmiany zapisów określonych w zaakceptowanym wniosku o dofinansowanie, mających wpływ na treść stosunku prawnego wynikającego z zawartej umowy o dofinansowanie. Stowarzyszenie ze swojej strony przy tworzeniu ww. informacji i dokumentów dochowało należytej staranności, jednakże ich ostateczna treść jest niezależna od Stowarzyszenia.
Konin, 09.12.2024 r.
[1] Przeciętne wynagrodzenie ustalane na podstawie art. 20 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych