O pomaganiu, nie tylko od święta… WOES w kinie!

To było idealne spotkanie przed świętami. W Koninie, w Kinie Oskard, 19 grudnia 2017 roku odbył się piąty w tym roku pokaz filmu w ramach #WOES zaprasza do kina. Film jaki zobaczyliśmy ale przede wszystkim spotkanie z zaproszonymi gośćmi potwierdziło to, że by być „Mikołajem” nie trzeba nosić brody i czerwonego stroju.

 

FILM

 

 „Mikołaj w każdym z nas” to film familijny, który jak to przystało na filmy świąteczne jest historią pełną pozytywnych emocji. Ośnieżone widoki, choinki, przygotowania do świąt, prezenty i rodzina. Można by powiedzieć, że to wręcz standardowy schemat. Jednak i taka historia potrafi zaskoczyć… Poznaliśmy w tej filmowej opowieści dwie rodziny, które mimo wielu różnic największą wartość Świąt odkryły w prostych tradycjach. Więcej informacji o filmie – tutaj.

O tradycjach w pomaganiu, tych nowych i takich już kilkuletnich rozmawialiśmy z zaproszonymi gośćmi. 

 

Dyskusja

 

Fundacja Podaj Dalej to organizacja, która od lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Centrum Wolontariatu Fundacji Podaj Dalej działa bardzo prężnie i wieloma sukcesami. O tym dlaczego warto zostać wolontariuszem i wspierać działania organizacji jak Fundacja Podaj Dalej opowiadało podczas spotkania troje przedstawicieli Fundacji. Zaangażowanie we wspólną sprawę, możliwość poznania nowych ludzi ale przede wszystkim idealna okazja do dzielenia się i pomocy innym. 

Stowarzyszenie Memento Mori Club z Konina to grupa motocyklistów, którzy przed świętami zamieniają się w wyjątkowych, bo w Moto Mikołajów. Opowiedzieli o tym dlaczego zaczęli taką akcję i jak wiele radości sprawia im uśmiech jaki wywołują ich wizyty u najmłodszych. Zachęcali również do współpracy bo mimo, że tegoroczna akcja już się odbyła to motocykliści już deklarują, że w przyszłym roku również wyruszą w mikołajkową trasę. 

Zupa Sercem Przyprawiona to inicjatywa Marty Urbańskiej. Pani Marta podzieliła się z nami dobrymi wiadomościami. Jej akcja dzielenia się zupą rozrasta się i już w tym roku odbędzie się Wigilia dla osób potrzebujących i bezdomnych. Rusza także Jadłodzielnia, która będzie miejscem gdzie na potrzebujących będą czekały nie tylko spożywcze zasoby. 

Tacy działacze napełniają optymizmem, że chcieć to móc a dzielenie się dobrocią jest wartością nieprzemijającą. Trzymamy kciuki za te inicjatywy! Dziękujemy!

Dziękujemy także, licznie przybyłej, wspaniałej publiczności. Mamy dla Was dobrą wiadomość, w przyszłym roku również zaprosimy do kina. Śledźcie nas na FB i obserwujcie na stronie – szczegóły już wkrótce. 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content