Nowe PES w subregionie konińskim

Bistro Solniczka

Spółdzielnia Socjalna Solniczka świadczy usługi gastronomiczne i cateringowe na rzecz gminy oraz klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Założycielami spółdzielni są Gmina Kłodawa i Stowarzyszenie „Solna Dolina”. Przedsiębiorstwo prowadzi Bistro Solniczka w Kłodawie oraz zajmuje się organizacją imprez okolicznościowych. 

Zdjęcie przedstawia wnętrze Bistro – 6 stolików i 26 krzeseł.

Więcej informacji: tutaj

Sprawdźcie również fanpage Spółdzielni na FB

 

Pralnia w Koninie

Stowarzyszenie Przepis na Życie funkcjonuje od 2018 roku. Od początku swojej działalności realizuje działania na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej lokalnej społeczności, w tym osób z niepełnosprawnościami. W 2020 roku, przy wsparciu WOES Stowarzyszenie podjęło decyzję o ekonomizacji organizacji. Działalność gospodarcza jaką wybrał podmiot to prowadzenie pralni wodnej w Koninie. 

Zdjęcie przedstawia baner, na którym jest napis „Pralnia Magiel”. Baner umocowany jest na budynku.

Więcej informacji: tutaj

 

Eko usługi

Spółdzielnia Socjalna Razem dla Środowiska to podmiot, który został zarejestrowany pod koniec 2019 roku. Jego powstanie jest wynikiem współpracy dwóch samorządów Gminy Ostrowite oraz Gminy Powidz z WOES. Spółdzielnia realizuje zadania z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi, aktywizując przy tym zawodowo mieszkańców obu gmin. Jak wskazują Spółdzielcy, zadaniem jaki przyświeca ich działalności jest „podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju.” 

Zdjęcie przedstawia bok pojazd do odbioru odpadów.

Więcej informacji na stronie Spółdzielni: tutaj

 

Więcej informacji o podmiotach wraz z adresami stron internetowych znajduje się na naszej stronie

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content