Dobre praktyki i inspirujące rozwiązania z obszaru transformacji energetycznej!

2 lutego mieliśmy przyjemność organizować spotkania w Wielkopolsce Wschodniej w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Przedstawiciele zaprzyjaźnionej z nami organizacji Comparative Research Network (CRN) z Berlina spotkali się z organizacjami, przedstawicielami samorządów i instytucji zaangażowanych w realizację założeń sprawiedliwej transformacji. Celem spotkań była wymiana doświadczeń w obszarze współpracy osób, organizacji i instytucji na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Pierwszą organizacją z którą się spotkaliśmy była Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie. To organizacja, która jest Instytucją odpowiedzialną za wdrażanie FST (unijny Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) na poziomie Wielkopolski Wschodniej.

Następnie wraz z CRN spotkaliśmy się w Kramsku z przedstawicielami lokalnego samorządu – oraz instytucji zajmujących się usługami społecznymi CUS w Kramsku.

Ostatnim punktem dnia było spotkanie ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Konińska, gdzie spotkaliśmy się z przedstawicielami Powiatu Konińskiego, Stowarzyszeniem M-LAB i Młodzieżowa Rada Miasta Konina.

Zdjęcia, a na nim grupa osób - uczestników spotkania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach i ważne dyskusje nad zmianami w naszym regionie.

Dziękujemy CRN za dużą dawkę wiedzy i informacji jaką już wkrótce, mamy nadzieję uda nam się wdrożyć w Wielkopolsce Wschodniej.

 

Stowarzyszenie realizuje obecnie w partnerstwie dwa projekty na rzecz wsparcia regionów przechodzących transformację energetyczną.

Projekt „Droga do zatrudnienia po węglu” Wsparcie w Projekcie polega na aktywizacji zawodowej Uczestników, tj. osób pracujących, odchodzących z branż energetycznych i ich otoczenia. Liderem projektu jest Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu.

Projekt „LIFE AFTER COAL PL – Wdrażanie Strategii na rzecz Neutralności Klimatycznej Wielkopolska Wschodnia 2040″. Projekt ten jest realizowany przez Konsorcjum, którego głównym Koordynatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Więcej informacji o projektach na stronie spoldzielnie.org 

 

 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content