2 lutego mieliśmy przyjemność organizować spotkania w Wielkopolsce Wschodniej w obszarze zrównoważonego rozwoju.
Przedstawiciele zaprzyjaźnionej z nami organizacji Comparative Research Network (CRN) z Berlina spotkali się z organizacjami, przedstawicielami samorządów i instytucji zaangażowanych w realizację założeń sprawiedliwej transformacji. Celem spotkań była wymiana doświadczeń w obszarze współpracy osób, organizacji i instytucji na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Pierwszą organizacją z którą się spotkaliśmy była Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie. To organizacja, która jest Instytucją odpowiedzialną za wdrażanie FST (unijny Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) na poziomie Wielkopolski Wschodniej.
Następnie wraz z CRN spotkaliśmy się w Kramsku z przedstawicielami lokalnego samorządu – oraz instytucji zajmujących się usługami społecznymi CUS w Kramsku.
Ostatnim punktem dnia było spotkanie ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Konińska, gdzie spotkaliśmy się z przedstawicielami Powiatu Konińskiego, Stowarzyszeniem M-LAB i Młodzieżowa Rada Miasta Konina.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach i ważne dyskusje nad zmianami w naszym regionie.
Dziękujemy CRN za dużą dawkę wiedzy i informacji jaką już wkrótce, mamy nadzieję uda nam się wdrożyć w Wielkopolsce Wschodniej.
Stowarzyszenie realizuje obecnie w partnerstwie dwa projekty na rzecz wsparcia regionów przechodzących transformację energetyczną.
Projekt „Droga do zatrudnienia po węglu” Wsparcie w Projekcie polega na aktywizacji zawodowej Uczestników, tj. osób pracujących, odchodzących z branż energetycznych i ich otoczenia. Liderem projektu jest Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu.
Projekt „LIFE AFTER COAL PL – Wdrażanie Strategii na rzecz Neutralności Klimatycznej Wielkopolska Wschodnia 2040″. Projekt ten jest realizowany przez Konsorcjum, którego głównym Koordynatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
Więcej informacji o projektach na stronie spoldzielnie.org