Cudowny chłopak – pokaz filmu

Serdecznie zapraszamy na czerwcowy, bezpłatny pokaz filmowy. Już 13 czerwca o godzinie 10:30 w Kinie nad Wartą w Kole (Miejski Dom Kultury w Kole ul. Słowackiego 5) odbędzie się pokaz filmu Cudowny chłopak.

13 czerwca 2018

10:30

Kino nad Wartą w Kole

Amerykańska produkcja z 2017 roku (premierowo w Polsce 19 stycznia 2018 roku) to familijna opowieść o akceptacji i walce z przeciwnościami losu. 10 letni August (Auggie) z powodu zaburzeń genetycznych od urodzenia ma zdeformowaną twarz. Po latach nauki w domu, rodzice decydują się na zapisanie Auggiego do szkoły. Pójście do szkoły – do piątej klasy – nie jest jak można się domyślać proste. Rówieśnicy nie wszystko rozumieją, nie zawsze akceptują, zmiana jest trudna dla chłopca i jego rodziców. Jednak spotyka również sprzymierzeńców, którzy pomogą mu zmierzyć się z nową rzeczywistością. Czy przyjaźń odmieni życie bohatera?

 

exumag.com

 

Film powstał na podstawie książki z 2012 roku. Autorka książki „Cud chłopak” R.J. Palacio inspirowała się historią prawdziwej rodziny. „Nie jestem zwykłym dzieckiem tylko dlatego, że nikt nie patrzy na mnie jak na zwykłe dziecko”– mówi o sobie August. (cytat z książki R.J. Palacio).

W roli Auggiego Jacob Tremblay znany z filmu „Pokój”. Rodziców chłopca grają Julia Roberts i Owen Wilson.

 

Dyskusja

 

Po pokazie zapraszamy na dyskusję.

O historii pokazanej w filmie, tolerancji i akceptacji porozmawiamy z zaproszonymi gości.

Będą z nami przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) – koło w Kole. Organizacja prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej.

Stowarzyszenie Kolanie działa na rzecz mieszkańców Koła i okolic. Prowadzą liczne akcje i wydarzenia mające na celu aktywizację i zwiększanie świadomości.

 


Opinie

 

„Cudowny chłopak” przekonuje bowiem, że wszyscy ludzie są: a) z natury dobrzy, b) inni niż nam się wydaje. Czasem trzeba tylko cierpliwie poczekać, aż odważą się zdjąć maskę zakładaną na potrzeby klasy, kolegów czy rodziny. Wystarczy spojrzeć na Auggiego, który z powodu nieszablonowej powierzchowności traktowany jest przez innych uczniów jak dziwadło. W rzeczywistości to przecież dzieciak jak każdy inny – rozkochany w „Gwiezdnych Wojnach” i grach wideo, niepewny siebie, spragniony towarzystwa rówieśników.” (filmweb.pl)

„Cudowny chłopak w wyjątkowy sposób pokazuje rodzinę, której siłą są jej członkowie. Nie brakuje momentów, kiedy nawet dorosły widz nie będzie umiał się powstrzymać od uronienia łez. Film mocno wciąga widownię emocjonalnie. Wspólnie z rodzicami przeżywamy zmagania małego Auggiego: złościmy się na dokuczające dzieci oraz odczuwamy euforię, gdy widzimy głównego bohatera szczęśliwego.” (kulturalnemedia.pl)

„Cudowny chłopak” to ubrana w kostium wzruszającego kina familijnego opowieść o przezwyciężaniu trudności, sile charakteru i dobru, które jest zawsze silniejsze niż zło.” (wyborcza.pl)

 

Wydarzenie jest bezpłatne!

Serdecznie zapraszamy 

 

Więcej informacji udziela nasza specjalistka Emilia Wasielewska, emilia.wasielewska@spoldzielnie.org, tel. 884 024 384

 

Organizatorami wydarzenia są Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz wielkopolski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

 

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content