Brudzew/Turek – Inkubator Kuchenny

Partnerstwo na rzecz utworzenia Inkubatora Kuchennego. Współpraca partnerska na rzecz wspólnej realizacji przedsięwzięcia mającego na celu rozwój ekonomii społecznej w regionie. 

Oficjalna nazwa: Partnerstwo na rzecz utworzenia Inkubatora Kuchennego

Partnerzy:

Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. – 62-700 Turek,  ul. Kolska Szosa 3 

Gmina Brudzew – 62 – 720 Brudzew, ul. Turkowska 29

PROBIOTICS Polska – 62-720 Brudzew, Bratuszyn 21 

Cel partnerstwa

Rozwój ekonomii społecznej oraz stabilizacja pozycji podmiotów ekonomii społecznej na terenie funkcjonowania Partnerstwa. W ramach współpracy partnerskiej planowane jest powołanie Inkubatora Kuchennego. Miejsca gdzie będą przetwarzane lokalne produkty spożywcze jak owoce i warzywa. Planowany jest również wypiek chleba oraz przestrzeń służąca lokalnym rolnikom, producentom, którzy będą mogli oddać warzywa i owoce by te nie uległy zmarnowaniu. W przyszłości w punkcie planowane jest prowadzenie sprzedaży produktów regionalnych. Działalność ta będzie odbywała się w ścisłej współpracy z lokalną społecznością, w tym przede wszystkim ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb lokalnych producentów. 

„Tymczasem do budynku szkolnego w Krwonach wprowadzi się Lokalna Grupa Działania, Stowarzyszenie T.U.R wraz ze Spółdzielnią Socjalną „Powrócisz tu” i Fundacją Ze Smakiem. To szansa na to, aby budynki nie uległy dewastacji, a funkcjonowały dla dobra członków powyższych instytucji, gminy i powiatu tureckiego. Głównym powodem lokalizacji ma być utworzenie Inkubatora Kuchennego, a więc miejsca, w którym przetwarzane będą produkty spożywcze- owce i warzywa oraz wypiekany chleb. W Inkubatorze będzie można z dostarczonych owoców lub warzyw wytworzyć sobie soki, kompoty czy tez dżemy i potem je sprzedawać. Będzie także można oddać owoce lub warzywa, aby nie uległy zmarnowaniu.” – więcej

Skontaktuj
się z Nami:
  • Konin
    ul. Wrzosowa 7 | 62-510 Konin | tel.: 63 245 58 29 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
  • Poznań
    ul. Górecka 115 | 61-475 Poznań | tel.: 61 887-11-66 | e-mail: biuro@spoldzielnie.org
Skip to content